NAUDI підписала угоду про співробітництво з Національний авіаційний університет -НАУ. Одним із перших кроків такої співпраці стало виділення Національною асоціацією оборонної промисловості України 10-ти стипендій для підтримки здобувачів вищої освіти НАУ.
Почесним гостем заходу став Герой України, генеральний конструктор і директор державного підприємства "ДП Київське конструкторське бюро "Луч" Олег Коростельов.
"Олег Петрович Коростельов є одним із лідерів української оборонної галузі й насамперед "батьком" таких проєктів української ракетної програми як "Нептун", "Вільха" та "Стугна". Нам дуже приємно, що Олег Петрович, як і команда Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, відвідали університет і надали підтримку нашим студентам".У своєму виступі генконструктор КБ "Луч" зазначив, що рівень підготовки студентів НАУ завжди був високим.
"Нас учили не втрачати час, розбиратися в техніці, знати математику та фізику. І тепер мені дуже приємно в стінах альма-матер привітати вас із тими нагородами, які вручає NAUDI", – відзначив під час урочистого нагородження стипендіатів в залі Вченої Ради голова комісії з реорганізації НАУ, в.о. ректора Володимир Шульга.
Олег Коростельов з теплотою згадав роки, проведені в НАУ, і побажав студентам успіхів у навчанні. Крім того, він детально зупинився на проблемах, які стоять перед українською оборонною промисловістю в умовах війни, і висловив сподівання, що НАУ і надалі залишиться головною кузнею кадрів для вітчизняного авіа- і ракетобудування. Відповідаючи на запитання студентів щодо можливості очолити Наглядову раду НАУ в якості освітнього експерименту Міністерства освіти і науки, Олег Коростельов заявив, що погодиться на цю посаду, якщо отримає відповідну пропозицію. Стипендії студентам технічних спеціальностей вручив заступник голови NAUDI Сергій Висоцький.
"Хочемо відзначити 10 успішних студентів, які виділились своїми розробками. Сподіваємося, що ці стипендії допоможуть їм сконцентруватися на навчанні. Дякуємо за те, що в цей складний час ви продовжуєте не лише навчатися, а й створювати інтелектуальне майбутнє нашої держави", – сказав він.
Сергій Висоцький наголосив, що точні науки є фундаментом оборонних індустрій, і саме оборонні індустрії і ВПК будуть основними галузями відновлення України.
"Саме сюди підуть міжнародні інвестиції. Те, що ви зараз робите і робитимете протягом професійного життя, – надзвичайно важливо для України", – звернувся він до студентів.