Байден готовий піти на поступки республіканцям, щоб забезпечити схвалення допомоги Україні – Reuters
Байден готовий піти на поступки республіканцям, щоб забезпечити схвалення допомоги Україні – Reuters

Байден готовий піти на поступки республіканцям, щоб забезпечити схвалення допомоги Україні – Reuters

В адміністрації американського президента Джо Байдена розглядають можливість піти на поступки Республіканській партії та підтримати пункт про безпеку кордонів США для того, щоб забезпечити нову допомогу Україні та Ізраїлю. Йдеться про посилення правил перетину кордону для мігрантів – цей пункт є у законопроєкті, який передбачає додаткове фінансування для Києва, Єрусалима, Тайваню та американського кордону.

Про це у четвер, 7 грудня, повідомило видання Reuters із посиланням на джерела, знайомі з обговореннями цього питання у Білому домі. Журналісти нагадали, що залишився лише тиждень до того, як законодавці підуть на різдвяні канікули.

Республіканці напередодні відмовилися голосувати збільшення фінансування України без додаткових заходів щодо скорочення рекордної кількості мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон США.

Як сказав співрозмовник журналістів, Білий дім готовий посилити стандарти первинної перевірки отримання притулку. Також адміністрація Байдена розглядатиме певну форму положення про "безпечну третю країну", яка відмовлятиме в притулку мігрантам, які проходять через неї на шляху до Штатів.

Ще одним можливим пунктом угоди може стати розширення процедури прискореної депортації, відомої як "прискорене видворення". За словами джерела, ці повноваження будуть застосовуватись по всій країні, а не на кордоні.

Джерело Reuters додало, що двопартійна група сенаторів, яка намагається досягти угоди, також обговорює кількісне обмеження кількості заяв про надання притулку. Позиція адміністрації Байдена щодо такого обмеження залишається незрозумілою.

Представник Білого дому Анджело Фернандес Ернандес заявив, що Байден ясно дав зрозуміти, що "кордон порушений" і що Конгрес має вжити заходів, щоб це виправити.

"Президент заявив, що відкритий для компромісу", – йдеться у його заяві.

Палата представників має завершити роботу за рік до 14 грудня, що залишає мало часу для ухвалення закону. Сенат стикається з аналогічними часовими рамками.

Як повідомляв OBOZ.UA, напередодні, 6 грудня, Сенат США не виніс на розгляд запит президента Джо Байдена про спільний пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на $106 млрд. Він не набрав достатньо голосів для початку роботи над його розглядом.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader