Передача в Росію даних з камер в Україні: в МВС пояснили чи це можливо
Передача в Росію даних з камер в Україні: в МВС пояснили чи це можливо

Передача в Росію даних з камер в Україні: в МВС пояснили чи це можливо

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в ефірі телемарафону наголосив, що МВС перевірить інформацію про можливий доступ Росії до українських камер спостереження, пише 24 Канал.

Чи потрапили дані України на російські сервери

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко наголосив, що дані з відеокамер спостереження на українських дорогах не могли передаватися до інших країн, а система комплексного захисту є досить надійною.

Клименко зауважив, що попри те, що інформація з камер спостереження на дорогах України не могла передаватися до інших країн, дані розслідування "Схем", що в Україні роками працювали тисячі камер із програмним забезпеченням від російського виробника, буде ретельно перевірено.

У Міністерстві внутрішніх справ України, наші технічні працівники чітко говорять, що наша інформація не могла попасти на будь-який сервер іншої країни,
– пояснив Клименко

Він зазначив, що якщо говорити про камери, які знаходяться у нас на дорогах, то вони тільки фотографують автомобіль і більше ніякої інформації вони не можуть передавати.

Клименко наголосив, що система комплексного захисту інформації є досить надійною. Інша справа, що та інформація, яка була висвітлена в журналістському розслідуванні, звичайно, потребує ретельного дослідження та вивчення. В тому числі, цим буде займатися і МВС,
– підсумував Клименко.

Чи справді в Україні працювали камери спостереження з серверами у Москві

  • "Схеми" оприлюднили розслідування, яке свідчить, що спецслужби Росії, ймовірно, роками отримували відео з камер спостереження по всій Україні, які працюють на російському програмному забезпеченні TRASSIR і відправляють дані на сервер у Москві.
  • В розслідуванні зазначалося, що камери з програмним забезпеченням TRASSIR упродовж останніх двох десятиліть масово закуповували і встановлювали як державні підприємства, – зокрема, ЧАЕС, Адміністрація морських портів, так і приватний бізнес, – наприклад, "Нова пошта", "Велика кишеня". Використання цієї російської технології українська держава обмежила лише 27 лютого 2022 року, заблокувавши доступ до мільйонів російських IP-адрес.
  • В межах розслідування "Схеми" провели експеримент за допомогою фахівців в IT-сфері. Експеримент показав, що пристрій спочатку зв’язується з серверами та відправляє туди відео, а вже потім інформація потрапляє на комп’ютер користувача.
  • Журналісти з’ясували, що сервери розташовані в Москві і належать компаніям "Диджитал Нетворк". Її клієнтами є найбільший російський пошуковик Яндекс. Та, зокрема, і соцмережа "ВК", яка заборонена в Україні.
Теги за темою
Новини України Україна – Росія
Джерело матеріала
loader
loader