Напередодні канікул у Білому домі пообіцяли посилити роботу з республіканцями щодо допомоги Україні
Білий дім посилить свою взаємодію з американськими конгресменами, які намагаються укласти угоду, яка передбачає надання військової допомоги Україні та Ізраїлю з одночасним посиленням безпеки кордонів США. Укладення цієї угоди вимагає двопартійна група сенаторів.
«Білий дім збирається більш активно брати участь у переговорах цього тижня», – заявив провідний переговірник від Демократичної партії сенатор Кріс Мерфі в ефірі програми «Зустріч з пресою» на телеканалі NBC News 10 грудня, повідомляє Reuters.
Мерфі сказав, що важливо знати, чи підпише президент США Джо Байден будь-яку майбутню угоду. Білий дім одразу відповів на прохання про коментар, але минулого тижня адміністрація президента сигналізувала, що відкрита для обговорення нових обмежень щодо надання притулку в США в рамках двопартійної угоди.
Республіканці наполягають на тому, що додаткове фінансування для України має супроводжуватися серйозними змінами в системі безпеки кордонів США, але поки група переговорників не досягла значного прогресу, а до виходу Конгресу США на різдвяні канікули залишилося менше тижня.
Сенатор Мерфі заявив, що нинішні вимоги республіканців щодо безпеки кордонів є «необґрунтованими» і що вони «грають в ігри з безпекою світу», пов'язуючи військову допомогу із заходами безпеки кордонів США.
Деякі республіканці наполягали на прийнятті прикордонних положень, які б дозволили мігрантам, що перетинають кордон нелегально, бути швидко депортованими без можливості просити притулку в США. Вони також закликали значно скоротити програми Байдена, які дозволили сотням тисяч мігрантів в'їхати в країну на законних підставах.
Нагадаємо, республіканці в Сенаті вимагають від президента Байдена напряму взяти участь у переговорах щоб «врятувати свій головний зовнішньополітичний пріоритет». Раніше заступник радника Білого дому з питань національної безпеки Джон Файнер заявив, що Байден готовий вести переговори з республіканцями, але не хоче приймати ультиматум «крайньої фракції» їхньої партії.
Підтримка України з боку США стала заручником численних розбіжностей між республіканцями та адміністрацією президента Байдена та в межах самої Республіканської партії, яка зараз переживає особливо гостру кризу ідентичності на тлі президентських виборів у 2024 році.
«Чи вірять США в перемогу України і що планує Байден?» – розбиралася директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук.