Журналісти Bloomberg ознайомилися з дослідженням збройних конфліктів, яке видає Міжнародний інститут стратегічних досліджень у Лондоні. 24 Канал передає найголовніше з цього огляду.
Насильства в світі тільки більшає, а в багатьох регіонах війна хронічна
У доповіді підкреслюється "нерозв'язність як визначальна риса сучасного глобального конфліктного ландшафту". Недержавні збройні угруповання, серед яких ХАМАС у Газі є лише найбільш помітною, відіграють зловісну роль. У багатьох місцях ці сили підтримуються деструктивними великими державами, зокрема, Росією та Іраном,
– ідеться в матеріалі.
Висловлено думку, що світові поки що не загрожує велика війна. Утім, напруженість між наддержавами зростає, зокрема між США і Китаєм.
Які гарячі точки є на карті світу
Це, звісно, Україна і Ізраїль, де триває війна. Та можливий збройний конфлікт і на Тайвані, а війна між Ізраїлем і Сектором Гази може перекинутися на весь Близький Схід. Також напружені відносини між Росією і Грузією, а стосунки між Алжиром і Марокко називають дуже поганими. "У Пакистані посилився внутрішній тероризм, а напруженість у відносинах з антимусульманським урядом Індії досягла небезпечно високого рівня", – відзначено у статті.
Що говорять цифри про війни у світі
Кількість людей, які гинуть у конфліктах, збільшилася на 14%, а кількість "насильницьких подій" – на 28%. У конфлікти втягується дедалі більше людей, які мають різні мотиви. Клубок нерозв'язних питань заплутується.
Міжнародний комітет Червоного Хреста налічує 459 озброєних груп, діяльність яких викликає гуманітарне занепокоєння, а під їхнім повним або частковим контролем перебувають 195 мільйонів людей. Чотири п'ятих цих груп мають достатній вплив на місцевому чи регіональному рівні, щоб стягувати податки і надавати певні державні послуги. Влада визнаних національних урядів не поширюється на значні території світового суходолу,
– констатують автори дослідження.
У різних країнах причини для конфліктів різні:
- У світі є авторитарні держави – Росія, Китай, Іран, Туреччина та країни Перської затоки. Вони нехтують фундаментальними принципами міжнародного гуманітарного права. Між Росією і Заходом узагалі постала прірва.
- У багатьох країнах Південної та Центральної Америки злочинні угрупування торгують наркотиками і впливають на владу.
- У Сирії все ще режим Башара Асада, підтримуваний Росією.
- В Іраці – релігійні протиріччя між сунітами та шиїтами.
М'янма, Нігерія, Афганістан – ці країни також названі як гарячі точки на карті світу.
Що буде далі з нашою планетою
Доки є напруженість між наддержавами – ООН неефективно, роблять висновок автори дослідження. Але, на жаль, прогнози невтішні: світ буде на пороховій бочці, а конфлікти триватимуть довго.