Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
«Цей текст (угоди на COP28 – ред. ) є «беззубий», і він навіть близько не є достатнім, щоб утримувати нас у межах 1,5 градуса за Цельсієм (у порівнянні з доіндустріальним рівнем – ред.). Це удар у спину для тих, хто найбільш вразливий (від зміни клімату – ред.)», — сказала Тунберг у п’ятницю біля парламенту Швеції, де вона та кілька інших протестувальників вимагали «кліматичної справедливості».
Альянс малих острівних держав, до якого входять країни, на які найбільше вплинула зміна клімату, такі як Фіджі, Тувалу та Кірібаті, заявив, що угода повна «лазівок», і є «поступовою, а не революційною».
За словами Тунберг, кліматична угода на COP28 була досягнута не для вирішення кліматичної кризи, а як «алібі» для світових лідерів, що дозволить їм ігнорувати глобальне потепління.
«Поки ми не будемо сприймати кліматичну кризу як кризу, і поки ми збережемо лобістські інтереси, які впливають на ці тексти та ці процеси, ми нікуди не дійдемо», – зазначила вона.
Як повідомляв Укрінформ, 13 грудня на кліматичному саміті COP28 у Дубаї (ОАЕ) представники урядів країн світу вперше в історії погодилися на «перехідний період» від викопного палива, щоб запобігти найгіршим наслідкам зміни клімату.