NASA показало, як виглядають помідори після восьми місяців у космосі
NASA показало, як виглядають помідори після восьми місяців у космосі

NASA показало, як виглядають помідори після восьми місяців у космосі

NASA опублікувало фотографії двох маленьких помідорів, які загубилися у 2022 році після того, як астронавт Френк Рубіо тимчасово сховав їх усередині Міжнародної космічної станції, а потім виявив, що вони зникли. Про це пише space.com.

- Майже через рік помідори були виявлені в пластиковому пакеті, зневодненими і злегка роздавленими, але без видимого зростання мікробів або грибків, - йдеться в повідомленні.

Рубіо раніше згадував, що втратив лише один помідор, який був вирощений в рамках орбітальної випробувальної системи eXposed Root або XROOTS експерименту в 2022 році, а не в VEG-05 в 2023 році, як раніше повідомлялося. Цей експеримент використовував гідропоніку та аеропоніку для вирощування рослин без ґрунту, надаючи рішення для майбутніх космічних місій.

NASA підкреслило, що основна мета вирощування їжі на Міжнародній космічній станції – розробка методів майбутніх космічних місій. Експеримент VEG-05 тестував виробництво карликових томатів, а новий проект "Планета Хабітат-03" є одним із перших досліджень рослин на борту станції, що включає кілька поколінь та оцінює генетичні адаптації.

Космічне вирощування рослин також має психологічні переваги. Астронавти повідомляють, що час, проведений у саду, позитивно впливає на їхній психологічний стан, покращуючи якість життя в космосі та підвищуючи моральний дух.

7 листопада астрономи з телескопами NASA виявили в галактиці UHZ1 найвіддаленішу чорну дірку, зафіксовану рентгенівськими променями. Чорна діра знаходиться в ранній стадії зростання, маса її можна порівняти з масою батьківської галактики.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader