Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК, передає Укрінформ.
"За фактом вчинення колабораційної діяльності прокуратура АР Крим та м. Севастополя повідомила про підозри 155 особам з півострова, які у тій чи іншій формі співпрацюють з державою-окупантом", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що на розгляд суду скеровано 87 обвинувальних актів. У цих справах ухвалено 3 вироки - щодо підприємців, які співпрацюють з ворогом у межах «оборонного замовлення», а також кримській сенаторці, що підтримувала дії агресора та виправдовувала війну проти України.
Загалом з березня 2022 року, коли стаття 111-1 КК України (колабораційна діяльність) набрала чинності, органи правопорядку автономії розпочали 226 кримінальних проваджень за цією статтею. Серед підозрюваних та обвинувачених – окупаційні топпосадовці та чиновники різного рівня, правоохоронці, судді, а також підприємці, які пішли на співпрацю з ворогом.
У прокуратурі наголосили, що під час розслідування таких кримінальних проваджень зважають на обставини скоєння злочину, наявність умислу, суспільну небезпеку і масштаби заподіяної шкоди. До кожного факту прокурори підходять індивідуально. У пріоритеті ті, хто добровільно співпрацює з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією, силовими структурами тощо.
"Російська пропаганда продовжує намагання залякувати кримчан, що «посадять всіх», і з початком повномасштабного вторгнення цей тиск лише посилюється. Але насправді це жодним чином не відповідає дійсності, оскільки Україна – демократична європейська країна, що не має такої мети, на відміну від РФ", - наголосили в прокуратурі.
Як повідомлялося, вісьмох "суддів" із тимчасово окупованого Криму, які перейшли на бік ворога, заочно засудили за державну зраду.