"Центральна влада не впоралася з фінансуванням армії": Кличко вказав на нюанс із ПДФО і відповів на закиди щодо ремонтів
"Центральна влада не впоралася з фінансуванням армії": Кличко вказав на нюанс із ПДФО і відповів на закиди щодо ремонтів

"Центральна влада не впоралася з фінансуванням армії": Кличко вказав на нюанс із ПДФО і відповів на закиди щодо ремонтів

Київ, як і всі міста країни, фактично позбавили можливості напряму допомагати ВСУ після того, як у них забрали званий "військовий" ПДФО. Це каже про те, що центральна влада не впоралася з фінансуванням армії

Про це в своєму блозі в OBOZ.UA написав мер столиці Віталій Кличко. В столиці допомога захисникам України в міському бюджеті на 2024 рік мала скласти близько 7 млрд грн.

"У яких умовах ми працюємо і допомагаємо армії? Нагадаю: Київ, як і всі міста країни, фактично позбавили можливості напряму допомагати нашим героям. Бо парламент ухвалив рішення, яким у міст і селищ забрали так званий "військовий" ПДФО. Це рішення особливо вдарило по невеликих містах і містечках, де "військовий" ПДФО становив значну частину надходжень бюджету. В столиці ця сума в бюджеті на наступний рік мала скласти близько 7 млрд гривень. Яких тепер не буде", – написав Кличко.

Мер столиці зазначив, що Верховна рада та уряд продемонстрували – центральна влада не впоралася з фінансуванням армії. І тепер намагається перекласти це на місцеве самоврядування. Це при тому, що всі міста й так платятьдо держбюджету 40% ПДФО своїх громад, а Київ – 60%. І всі міста також додатково спрямовують на допомогу армії кошти зі своїх бюджетів.

"Так, ми повинні робити все для підтримки ЗСУ. І використовувати всі можливості для цього. Разом з тим, ми не повинні допустити занепаду в наших містах, містечках та селищах. Бо саме це і потрібно ворогу – щоб Україна скотилася у прірву розтрощеної і занедбаної інфраструктури, стала схожою на російську глибинку – з багнюкою замість доріг, перекошеними будівлями, відсутністю необхідних сервісів для людей. Ми цього прагнемо?! Безумовно, витрати місцевих бюджетів мають бути максимально оптимізовані. Київ, наприклад, практично не мав цього року і не передбачений на наступний рік так званий бюджет розвитку", – підкреслив Кличко.

Він нагадав, що дороги та розв’язки, які ремонтують та будують, є частиною критичної інфраструктури міста .Від її стану залежить і те, наскільки оперативно, наприклад, "доїде на виклик швидка, наскільки оперативно прибудуть на місце надзвичайної події рятувальники".

Крім того, наголосив мер, забезпечення життєдіяльності міста, утримання його інфраструктури – це сотні тисяч робочих місць. Це люди, які працюють на місто, платять податки, живлячи економіку, утримують свої сім’ї.

"Ви спитаєте про бруківку? Відповім: людям згодували нахабну брехню про нібито 500 мільйонів на бруківку на вулиці Богдана Хмельницького. А насправді йдеться про 8 мільйонів і міська влада неодноразово про це заявляла. І працювали там робітники міських ШЕУ, наші комунальники, без залучення підрядника до робіт. І бруківку знімали стару, калібрували та заново укладали. На вулиці в самому центрі з величезним трафіком. І в мене одне цікаве питання: перед цим таким же чином (в рамках утримання об’єктів) відремонтували бруківку на вулиці Грушевського, ділянку на Шовковичній, та ніякі "слуги" чомусь не обурювалися. Бо це вулиці в урядовому кварталі. Бо вони туди їздять на роботу і розуміють, що не "вбитою" дорогою – зручніше, швидше, безпечніше", – уточнив Кличко.

Він зазначив, що на інфраструктуру столиці навантаження збільшилося. Через пошкодження ворожими обстрілами та й автівок на вулицях не стало менше. Київ прийняв багато внутрішніх переселенців. Загалом із 24 лютого 2022 року в Києві зареєструвалися близько 289 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Із них – майже 57 тисяч дітей.

А з 2014 року у столиці свій прихисток знайшли майже 410 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, серед них понад 71 тисяча дітей. Майже 15 тисяч – людей з інвалідністю. Та близько 67 тисяч пенсіонерів. І столиця робить усе, щоб всі вони почувалися в Києві, як вдома – працювали, будували своє життя, отримували всі необхідні сервіси та послуги. Місто забезпечує вимушених переселенців роботою і медичним обслуговуванням.

"Влаштовує дітей до шкіл та садочків. Київ уже закупив для певних категорій переселенців 113 квартир, на суму майже 230 мільйонів гривень. Зокрема, його отримують багатодітні сім’ї, родини, які виховують дітей з інвалідністю та де діти постраждали внаслідок воєнних дій. Також сім’ї, де мама сама виховує дітей та ті, в яких знищене або пошкоджене житло. Житло є власністю територіальної громади столиці та надається переселенцям безкоштовно. Загалом на сьогодні 1 257 родин внутрішньо переміщених осіб потребують житла для тимчасового проживання. І столиця робить усе, щоб забезпечити їх домівками", – резюмував Кличко.

Як повідомляв OBOZ.UA, Київська міська рада в четвер, 14 грудня, ухвалила бюджет столиці на 2024 рік. Доходи міста на наступний рік запланували в сумі понад 72,6 млрд грн, видатки – понад 85,3 млрд.

Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader