Підсумки 18.12:Знешкодити Орбана і нові санкції ЄССюжет
Підсумки 18.12:Знешкодити Орбана і нові санкції ЄССюжет

Підсумки 18.12:Знешкодити Орбана і нові санкції ЄССюжет


Угорщину у ЄС хочуть позбавити права голосу; Євросоюз оголосив 12 пакет санкцій проти Росії. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Влада Євросоюзу затвердила 12 пакет санкцій проти країни-агресора Росії. Зокрема, Євросоюз ввів суворі обмеження проти російських діамантів. Окрім того, до санкційного списку було додано 29 організацій, які підтримують військово-промисловий комплекс Росії у її війні проти України. Деякі з них належать до третіх країн та залучені до обходу торгових обмежень, або є російськими організаціями, залученими до розробки, виробництва та постачання для військово-промислового комплексу Росії електронних компонентів.

Країни-члени Євроcоюзу розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити угоду про надання пакету фінансової допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024-2027 роках. Про це повідомила газета Financial Times. За даними видання, деякі чиновники у Брюсселі пропонують застосувати до Угорщини процедуру покарання за статтею 7 договору про Євросоюз від 2007 року за порушення верховенства закону, що може призвести до припинення права голосу. Однак, цей крок може заблокувати будь-яка інша держава-член ЄС.

Збройні сили України зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів і були змушені згорнути низку операцій через брак допомоги західних союзників. Про це в коментарі Reuters сказав командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія бригадний генерал Олександр Тарнавський. Він уточнив, що ЗСУ перейшли до оборони на південно-східному фронті на деяких ділянках, але намагаються атакувати на інших. Однак, пізніше прес-секретар Сил оборони Таврійського напрямку в коментарі українському ЗМІ заявив, що слова Тарнавського перекрутили і про згортання операцій не йдеться.

Укладено угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС. Він будуватиметься за американською технологією АР1000. За словами міністра енергетики України Германа Галущенко, “таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це – одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення”.

Офіцер російського ГРУ, який працював на відповідальних посадах, прилетів у Нідерланди, щоб надалі просити політичного притулку і дати свідчення про російські воєнні злочини проти України в Міжнародному кримінальному суді. Раніше він був начальником 4 відділу спеціальних операцій так званої “генпрокуратури ДНР”, брав участь у бойових діях на сході України в 2014-2015 роках, у 2017 році працював старшим інструктором ПВК Вагнер у Сирії, а в лютому 2022 року командував одним із підрозділів ПВК Редут міноборони РФ під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Блокада кордону з Польщею поновлюється

Польські перевізники знову заблокували проїзд вантажівок через пункт пропуску Дорогуськ – Ягодин. Організатори протесту планують пропускати лише по одному вантажному автомобілю на годину. Вони обіцяють пропускати автобуси, транспортні засоби з вантажами безпекового, гуманітарного характеру та ті, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються. Також до перевізників долучаться і фермери з організації Об’єднане село. Фермери вимагають зупинки імпорту цукру з України, негайної виплати прямих субсидій, підтримки ставки акцизу на пальне на попередньому рівні, компенсацій для виробників кукурудзи.

Україна збільшила імпорт електроенергії, який зараз ведеться практично у цілодобовому режимі, повідомили в Укренерго. Зазначається, що імпорт електроенергії здійснюється впродовж майже всієї доби зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 6 371 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 694 МВт. При цьому напередодні через потепління рівень споживання електроенергії зменшився на 4,4% у порівнянні з показником тижневої давності, але все одно залишається високим. 

Влада Євросоюзу планує 1 лютого 2024 року провести саміт, на якому буде розглянуто питання виділення допомоги Україні. Про це повідомив голова Європейської Ради Шарль Мішель Мішель. Він зазначив, що на зустрічі лідерів буде розглянуто довгостроковий бюджет ЄС, що передбачає 50 млрд євро для Україні. За словами Мішеля, необхідно ще трохи часу, щоб переконати Угорщину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив інформацію про виявлення прослуховуючого пристрою в одному зі своїх кабінетів. “Скажу вам так: це те приміщення, яке я мав використовувати сьогодні. В ньому вчора в ході перевірки знайшли (прослушку – ред.)”, – сказав Залужний. Він заперечує, що в самому Генштабі хтось міг скоїти подібне і розцінює цей інцидент “як війну”, а слідство доведе, що саме це було.



Теги за темою
Євросоюз Польша Угорщина кордон
Джерело матеріала
loader
loader