![Зростання ВВП України: в Мінекономіки похвалились результатом](https://thumbor.my.ua/e2d7RQpz5YxMjBEjp4xC39H1CGw=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2Fcae44e1b4444ed1c94daa669db5f40f9.jpg)
Зростання ВВП України: в Мінекономіки похвалились результатом
Зростання ВВП України: в Мінекономіки похвалились результатом
Незважаючи на блокування кордону польськими перевізниками, українська економіка за підсумками листопаду у порівняно з листопадом минулого року зросла на 4%. Загалом за січень-листопад до аналогічного періоду 2022 року зростання ВВП оцінюється на рівні 5,5%, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, у листопаді майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників, які залежать від поставок імпортної сировини автомобільним транспортом.
При цьому частково компенсувати втрати дозволила робота українського морського коридору, який в першу чергу скористались виробники аграрної і металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники.
"За нашими оцінками, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП і у підсумку за попередніми оперативними оцінками Мінекономіки спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%", - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Також у листопаді уповільнилося зростання споживчих цін – до 0,5% за даними Держстату (після 0,8% у попередньому місяці). Загалом річні темпи інфляції і далі сповільнювалися – з 5,3% у попередньому місяці до 5,1% у листопаді, що навіть менше ніж в деяких країнах ЄС.
"Наразі помірна динаміка зростання споживчих цін є співставною із рівнем інфляції в європейських країнах, чиї економіки не зазнають шоків війни. Це додаткове підтвердження цілісності і стабільності функціонування вітчизняної економіки. Поточний інфляційний тренд та чинники, що його формують, свідчать про виправданість очікувань щодо низької інфляції", - підсумувала Свириденко.
Нагадаємо,Кабмін схвалив макропрогноз на 2024-2026 роки. Щодо наступного року, то в порівнянні з головним фінансовим планом країни (держбюджетом) основні показники не змінилися: реальний ВВП + 4,6%.
![loader](/files/images/preloader.gif)