День зачаття праведною Анною пресвятої Богородиці: історія
День зачаття праведною Анною пресвятої Богородиці: історія

День зачаття праведною Анною пресвятої Богородиці: історія

День зачаття праведною Анною пресвятої Богородиці: історія

В народі це свято називають Анна Зимова.

Щороку християни східного обряду відзначають День зачаття праведною Анною пресвятої Богородиці. Свято присвячене матері Діви Марії – Анні. Раніше це свято відзначали 22 грудня, але у цього році дата святкування змінилася. Це сталося через те, що Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новий календар. Тепер парафіяни ПЦУ відзначають День святої Анни на 13 днів раніше – 9 грудня.

Історія свята

За біблійною легендою, у батьків Діви Марії, Іоакима та Анни, довгий час не було дітей. Це їх дуже засмучувало. Одного разу Іоаким приніс принесення до храму, але первосвященник відмовився його приймати.

Він засмутився та вирішив піти у пустелю. Там Іоаким почав молитися. Анна залишилася вдома, але також щиро молилася. До Анни та Іоакима спустився з неба Ангел та сповістив благу звістку – вони стануть батьками. Подружжя обіцяло, що присвятить свою дитину Богу. Так у подружжя з'явилася дочка – Марія. Праведне подружжя мало поважний вік, тому народження Діви Марії було можливе завдяки особливому Промислу Божому.

Коли Діві Марії було три роки, Іоаким та Анна відвели її до храму та передали святому Захарії. Так розпочався її шлях служіння Господу.

Після введення в храм Пресвятої Богородиці 80-річний Іоаким помер. Анна відійшла до Господа в 79 років.

Що заборонено робити у День святої Анни

У давнину на свято діяли певні заборони. Зокрема, у День зачаття праведною Анною Богородиці не можна лаятися, лихословити, пліткувати, бажати зла іншим.

В цей день заборонялося важко працювати фізично, прибирати, прати, займатися рукоділлям.

Не можна їсти м'ясо, молочні продукти та яйця, оскільки триває Різдвяний піст.

Вважається також, що у цей день не можна виходити з дому увечері та вночі.

Джерело матеріала
loader
loader