У Православній церкві України заявили, що святкувати Різдво під час війни можна і потрібно. При цьому там зробили уточнення, що суть свята не повинна перетворюватися на масові розваги та покращення раціону харчування.
Насамперед це має бути залучення до істин і традицій, пов'язаних із вічністю. Про це у Facebook розповів заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря.
За його словами, у радянський період головним способом "святкування" вважалися публічні масові розваги та покращення раціону харчування. Однак у новий час до такого утилітарного розуміння "святкування" додалися сучасні тенденції комерційного наповнення будь-яких подій.
"Проте саме українське слово "свято" (як і його англійський еквівалент holiday, "святий день") в першу чергу нагадує про святість. Святість – це не про розваги, застілля, розпродажі. Сутність терміну "святість" – це виокремлення. Вилучення чогось зі звичайного вжитку", – заявив Євстратій Зоря.
Також він пояснив, що святість Бога проявляється у його відокремленні від світу. Тому у свято свої слова, думки та справи треба присвятити тому, що перевершує людей та сьогодення.
"Бог святий, бо Він виокремлений від світу, не зливається з ним, не розчиняється. І святі дні - це дні, коли ми буденність, звичайне відкладаємо заради особливого. Заради того, щоби вшанувати події та осіб, значення яких - не буденне, а вічне.Ми виокремлюємо спеціальні дні для того, щоби саме їх повʼязати з сенсом і глибинним значенням історії як шляху взаємодії Бога і людей. Ми у святий день присвячуємо свої слова, думки, діла тому, що перевершує нас самих і сьогодення", – пояснив Євстратій Зоря.
Тому він закликав обмежитися, коли йдеться про "святкування" утилітарне, споживче та розважальне. При цьому потрібно долучитися до істин та традицій, пов'язаних із вічністю.
Нагадаємо, цього року більшість українців святкуватимуть Різдво саме 25 грудня, а не 7 січня, про що свідчать дані низки опитувань. У Збройних силах України нагадали, що перехід на цю дату є правильним вибором.
Раніше OBOZ.UA розповідав про різдвяні традиції різних регіонів України. Читайте у нашому матеріалі про те, яку кутю готують у різних областях, хто з українців пече святковий калач, а де обов'язково плетуть павуків із соломи.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!