У Києві демонтували пам’ятник учасникам антиукраїнського “січневого повстання”
У Києві демонтували пам’ятник учасникам антиукраїнського “січневого повстання”

У Києві демонтували пам’ятник учасникам антиукраїнського “січневого повстання”

У Маріїнському парку у Києві у суботу, 23 грудня, демонтували ще один пам’ятник, який уславлює окупантів-більшовиків та є символом більшовицької тиранії.

З публічного простору прибрали пам’ятник учасникам антиукраїнського “січневого повстання” 1918 року.

— Ідеологічна роль цього постаменту полягала у возвеличенні більшовиків, котрі влаштували збройний заколот проти Української Центральної Ради та Української Народної Республіки. Нам десятиліттями нав’язували в герої – радянських та імперських катів. Тепер настав час назавжди позбутися ворожого культурологічного впливу, – сказала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Демонтували статую працівники КП Київблагоустрій. За їхньою інформацією, пам’ятник важив близько 2,5 тонн.

Зараз дивляться

Що відомо про “січневе повстання” 1918 року

Після того, як у листопаді 1917 року більшовикам не вдалося захопити владу у Києві та Одесі, Раднарком оголосив ультиматум Центральній Раді. Лідери УНР на нього не пішли і наприкінці грудня 1917 року між Україною та більшовицькою Росією розгорілася війна.

На початку січня 1918 року більшовики активно просувалися в бік Києва. Тоді українські підрозділи дали бій окупантам на станції Крути, а робітники, натхненні пропагандою з Москви, почали заколот на заводі.

Головною метою заколоту було оточення будівлі Центральної Ради, змусити її до капітуляції та створити у Києві більшовицьку окупаційну владу. Військ в УЦР для придушення заколоту було небагато.

Найбільш боєздатними тоді були були Гайдамацький кіш Слобідської України під командуванням Симона Петлюри, Курінь Січових стрільців, яким керували Андрій Мельник та Євген Коновалець, а також загони вільного козацтва.

З прибуттям до Києва цих військових підрозділів вдалося придушити антиукраїнський заколот, який тривав сім днів. 4 лютого 1918 року завод Арсенал було взято штурмом. З іншого боку, цей заколот прискорив окупацію Києва російськими більшовиками.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!
Теги за темою
Київ КМДА
Джерело матеріала
loader