Кабмін пропонує Раді скасувати Угоду про вільну торгівлю з Білоруссю
Кабмін пропонує Раді скасувати Угоду про вільну торгівлю з Білоруссю

Кабмін пропонує Раді скасувати Угоду про вільну торгівлю з Білоруссю

Кабмін пропонує Раді скасувати Угоду про вільну торгівлю з Білоруссю

Відповідний законопроєкт внесений до парламенту

25 грудня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає скасування Угоди про вільну торгівлю між Україною та Білоруссю, яка виступила на боці держави-агресора Росії й надала свою територію для здійснення повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року й досі продовжує спільні військові навчання.  

Відмова від Угоди пропонується «у зв’язку з докорінною зміною обставин та враховуючи вчинення РФ військової агресії проти України, її суверенітету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах, причетність Республіки Білорусь до незаконного застосування сили проти України», повідомив у Telegram постійний представник Кабінету міністрів України у парламенті нардеп Тарас Мельничук. 

Законопроєктом пропонується припинити дію: 

  • Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю, вчиненої 17 грудня 1992 року в м. Києві та ратифікованої Законом України від 19 березня 1999 року № 531-XIV;
  • Протоколу між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вилучення з режиму вільної торгівлі до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року, вчиненого 13 лютого 1998 року в м. Києві та ратифікованого Законом України  від 19 березня 1999 року № 531-XIV; 
  • Протоколу між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року, вчиненого 18 жовтня 2005 року в Мінську та ратифікованого Законом України від 20 грудня 2006 року № 500-V.

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни США (ISW) минулого тижня заявили, що російські окупанти посилили військове угруповання на території Білорусі, а Мінськ розгорнув декілька додаткових батальйонів та тактичних груп у двох областях біля кордону з Україною. Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв 23 грудня заявив, що ситуація на кордоні з Білоруссю залишається спокійною, однак вона може змінитися в будь-який момент.

Джерело матеріала
loader