«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації музейної спадщини Києва
«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації музейної спадщини Києва

«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації музейної спадщини Києва

Для популяризації спадщини створили VR-тури з аудіогідами київськими музеями.

«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації культурної спадщини Києва: відтепер всі охочі зможуть оглянути експонати з колекцій шести музеїв у цифровому форматі, та здійснити VR-екскурсії музейними просторами. Про це повідомила пресслужба КМДА.

У межах проєкту оцифрували експонати з музею українського народного декоративного мистецтва, музею Івана Гончара, «Київської картинної галереї», колекції Ханенків, музею видатних діячів української культури та музею Михайла Грушевьского. Для кожного відібраного експонату створили 3D-модель та опис. Із повним зібранням оцифрованих артефактів можна за посиланням.

«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації музейної спадщини Києва - Фото 1

Також реалізували низку VR-екскурсій: у віртуальному середовищі можна оглянути кабінет Михайла Грушевського, здійснити онлайн-прогулянки у музеї видатних діячів української культури, який зберігає пам'ять зокрема про Панаса Саксаганського, Лесю Українку, Івана Франка, Михайла Старицького, Миколу Лисенка. Віртуальні прогулянки супроводжуються розповіддю аудіогіда.

«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації музейної спадщини Києва - Фото 2

Також доступний VR-маршрут локаціями пам'яті Чорнобильської трагедії та Національного заповідника «Києво-Печерської Лаври».

«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації музейної спадщини Києва - Фото 3

«Презентований спецпроєкт виконує одразу кілька важливих місій: оцифровує культурну спадщину, підвищує обізнаність про столицю з різних боків та надає можливість познайомитись із Києвом та українською культурою онлайн. — повідомили в КМДА — Повномасштабне вторгнення створило ряд додаткових ризиків для музейних фондів та культурних пам’яток України. Окрім цього, частина експонатів схована на час воєнного стану і недоступна до переглядів».

Нагадаємо, музей Революції Гідності до її 10-річчя реалізував проєкт «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану». У межах проєкту створили цифрові моделі десяти визначних місць Революції гідності, які можна побачити у доповненій реальності.

Фото: «Київ Цифровий» / фейсбук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Київ
Джерело матеріала
loader
loader