У законопроєкті про мобілізацію, який уряд вніс до Верховної Ради, є норми, що суперечать Конституції України. В Офісі омбудсмена цей документ будуть ретельно вивчати, коли отримають його на погодження.
Про це сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у середу, 27 грудня, в ефірі національного телемарафону. Він зазначив, що має проаналізувати цей законопроєкт на етапі його розгляду в комітеті парламенту.
"У законопроєкті, на мій погляд, є норми, які суперечать Конституції. Я буду про це писати, коли документ зайде офіційно на погодження до мене", – сказав Лубінець.
Омбудсмен уточнив, що норми основного закону української держави можуть бути порушені у положеннях законопроєкту, що стосуються обмежень щодо осіб, які ухиляються від мобілизації. Йдеться, зокрема, про заборону проводити операції з нерухомістю, керувати транспортом тощо.
Як зазначив Лубінець, якщо громадянин України має у володінні будинок, то держава не може заборонити йому продати цей будинок або купити інший. Це було б порушенням Конституції, яка свідчить, що людина не може бути обмежена у своїх правах.
"Є норма, яка прямо дозволяє обмежувати права в умовах воєнного стану, але ці права не можуть бути обмежені нескінченно", – пояснив він.
Уповноважений парламенту з прав людини наголосив, що не можна допустити ситуації, коли Україна, воюючи проти Росії, стане схожою на цю державу. Конституція України не має бути перетворена на папірець, підкреслив Лубінець.
Як повідомляв OBOZ.UA, Верховна Рада планує розглянути урядові законопроєкти, які стосуються посилення правил мобілізації в Україні, протягом найближчого місяця. На думку нардепів, документи можливо, будуть повернуті Кабінету міністрів для доопрацювання.
25 грудня стало відомо, що уряд вніс до парламенту законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Що він передбачає, читайте у матеріалі.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!