Від війни до війни: коли світ не робить висновків, диктатури розквітають
Від війни до війни: коли світ не робить висновків, диктатури розквітають

Від війни до війни: коли світ не робить висновків, диктатури розквітають

Ключові слова 2023-го року – війна та корупція. Очевидно, що ці два явища якось пов'язані. Але як саме? Перше, що приходить на думку - це те, що корупція систематично послаблює Україну у війні. Певно, у багатьох випадках це так. Проте є ще щось, про що всі забувають.

Що є найвищим рівнем корупції? Очевидно, що це політична корупція, коли політичні рішення приймаються під впливом "аргументів" особистої користі. Але який тип політичної корупції є вершиною цієї піраміди? Вершина корупційної піраміди — корупція при прийнятті зовнішньополітичних рішень. Фактично йдеться про зраду довгострокових, зокрема національних інтересів. А саме довгострокові інтереси - це система цінностей...

На жаль, усе це дуже нагадує ситуацію між Першою і Другою світовими війнами

Обидві війни, про які багато інформації на кінець року - як в Україні, так і в Ізраїлі - стали не лише можливими, але навіть невідворотними, внаслідок зради політичними елітами вільного світу цінностей цього самого вільного світу. Причому зрада не сталася раптово, а тривала кілька десятиліть і мала системний характер.

На жаль, усе це дуже нагадує ситуацію між Першою і Другою світовими війнами (хоча, скоріше, це була одна війна на два етапи з перемир'ям посередині).

Тоді, в 20-30-х роках минулого століття (і так само після перемоги в Холодній війні) вільний світ став "продаватися", дивитися крізь пальці на зміцнення різних диктатур: на переозброєння Німеччини та Японії, на агресії Італії, Німеччини, Японії щодо більш слабких сусідів. Через 30 років за цей найвищий рівень політичної корупції елітам вільного світу довелося платити кров'ю солдат.

Пробудження прийшло лише наприкінці сорокових, коли світ усвідомив масштаби трагедії

Але навіть під час "другого етапу" цієї великої війни, політики продовжували зраджувати цінності, на яких ґрунтувався їх світ - вони закривали свої країни перед євреями, які тікали від Голокосту, купували "брудне золото" і багато іншого…

Пробудження прийшло лише наприкінці сорокових, коли світ усвідомив масштаби трагедії. І тоді Черчіль зі своєю фултонською промовою виявився провидцем. (В цій промові йшлося про зміну фашистського ворога на комуністичного та пролягання через Європу – від Балтики до Адріатики – "залізної завіси", - УНІАН). Надалі риторика людей, фактично перемігших у Холодній війні, таких як Рейган і Тетчер, мало відрізнялася від риторики фултонської промови, оскільки в основі лежали одні й ті ж цінності…

На даний момент ми, на жаль, спостерігаємо повторення ситуації з проміжним 30-річним перемир'ям, коли західні еліти забували про цінності, виправдовуючись начебто державними інтересами, а диктатури набирали силу для реваншу.

Олександр Ольшанський, український підприємець, президент холдингу Internet Invest Group, людина, яку називають батьком українського інтернету

Теги за темою
Росія Китай
Джерело матеріала
loader