Олександр Ольшанський
  • Дата народження
    18 травня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Ольшанський
4340

Олександр Ольшанський

Олександр Ольшанський: батько українського інтернету

Уперше Олександр Ольшанський почув слово "Інтернет" у середині 1990-х, а вже через чотири роки він керував одним із найбільших провайдерів України. Бізнесмена неодноразово називали людиною року в українському інтернеті. Пробував себе Ольшанський і в політиці, але з тріском провалився.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Про причини походу в політику
6. Про власну політичну програму
7. Про боротьбу з державою за свободу слова
8. Про те, як стати успішним
9. Про блокчейн

Біографія

Олександр Ольшанський народився 18 травня 1969 року в Києві.

Освіта

Диплом отримав на факультеті електронної техніки систем автоматизованого проектування в Київському політехнічному університеті.

Сім'я
Олександр Ольшанський народився в сім'ї інженерів. Його дідусь був викладачем в Київському політехнічному університеті.

Дружина - Лариса Дахно. Народилася в Києві в 1971 році. За освітою лікар-стоматолог. З 1988 по 1993 роки навчалася в столичному медичному інституті імені О. О. Богомольця.

Лариса має кандидатський ступінь, володіє власною стоматологічною клінікою. Стоматологом працює понад двадцять років.

Подружжя виховує чотирьох дітей.

Кар'єра

У 1987-1989 роках служив в радянській армії. Після демобілізації, за словами самого Олександра Ольшанського, підробляв нічним сторожем на автомобільній стоянці. Пропрацював три місяці. На зарплату купив комп'ютерні запчастини для того, щоб його зібрати, а потім продати.

У "лихі дев'яності" Олександр Ольшанський також займався складанням телефонів із АВН на столичному радіоринку.

У 1995 році вперше почув слово "Інтернет", але ніхто зі знайомих пояснити, що це таке, йому не зміг. Тільки через рік він познайомився з людиною, яка пояснила йому суть Інтернету.

Минуло ще три роки, і Олександр Ольшанський вже створив і очолив один із найбільших інтернет-провайдерів (Digital Generation та IP-Telecom, Relcom).

Цю посаду він займав протягом чотирьох років. У 2000 році був одним із засновників мережі обміну трафіком UA-IX (цим проектом займається досі).

Із 2003 року очолив інвестиційний холдинг ТОВ “Internet Invest”. До групи компаній увійшли реєстратор доменних імен Imena.UA, хостинг-провайдер MiroHost.

Через чотири роки група компаній збільшилася, приєднавши національну поштову систему Mail.UA та рекламне агентство PingWin.

Ще через два роки додалися проект Parking.ua і хостинг-провайдер GigaHost.ua.

Через рік після заснування група компаній стала членом Інтернет асоціації України, де з 2014 року Олександр Ольшанський займає посаду заступника голови правління.

Протягом останніх чотирнадцяти років консультує найбільшого в столиці провайдера - IPNET.

З 2009 року Олександр Ольшанський є одним з організаторів київської конференції iForum.

Бізнесмену ще належить цифрове консалтингове агентство «Ольшанський і Партнери». Крім того, підприємцю створив сервіс Zakaz.ua.

Кілька разів у 2010-х роках визнавався людиною року в українському сегменті Інтернету. Олександр - глава наглядової ради Української асоціації власників вогнепальної зброї.

Після Євромайдану Олександр Ольшанський спробував зайнятися великою політикою.

У 2014 році пробував стати народним депутатом. На виборах йшов мажоритарником по 223 округу. Але, набравши всього 3,5 відсотка голосів, посів лише четверте місце.

На сьогодні дві третини прибутку підприємцю приносять компанії Imena.UA і MiroHost.

Про причини походу в політику

Олександр Ольшанський виділив відразу кілька причин, з яких хотів стати народним депутатом.

По-перше, він уважав, що досягти змін на Майдані неможливо. Єдиним місцем, де можна змінити політику держави, Ольшанський назвав Верховну Раду.

По-друге, за п'ятнадцять років у бізнесі він познайомився з великою кількістю законів, у деякі навіть вносив правки. Але, як сам зазначав, майже всі вони були відхилені.

По-третє, він особисто хотів стати владою, щоб не пустити до “годівниці” олігархів і казнокрадів.

Після своєї поразки на виборах політиків, які пройшли в парламент, розділив на два табори: мерзотників і тих, із ким можна було б розмовляти. Проблемою останніх він назвав те, що їх усього двадцять відсотків. У них різні погляди на розвиток країни, тому вони не можуть об'єднатися.

Про власну політичну програму

Олександр Ольшанський розповідав, що не має власної програми. І взагалі, на його думку, така може бути тільки у того, хто йде у Президенти. Парламентарій же тільки за п'ять років близько двох тисяч разів голосує. За ці п'ять років він внесе кілька своїх законопроектів, а в інших 99% випадках він або голосує, або не голосує за чужі законопроекти.

На думку бізнесмена, щоб зрозуміти що насправді з себе представляє народний депутат, потрібно стежити за тим, за що він голосує. 

Про боротьбу з державою за свободу слова

Бізнесмен в інтерв'ю часто розповідає, що всі двадцять років перебування в інтернет-бізнесі він веде війну з державою. Остання постійно намагається підпорядкувати собі Інтернет і обмежити свободу в мережі.

Заборону російських сайтів він вважає шкідливим явищем.

Завдяки цьому Україна відступила на кілька кроків назад у свободі слова і стала врівень із Росією, Північною Кореєю та іншими авторитарними державами.

Втручання в інформаційну безпеку, на його думку, можна порівняти зі спробою влізти до людей у мозок. Олександр Ольшанський впевнений, що інформаційну війну виграти заборонами неможливо. Перемогти можна тільки на інформаційному полі.

Проведення обшуків в IT-компаніях Олександр Ольшанський називає "розбоєм з обтяжуючими обставинами" з боку держави. На його думку, на вершині влади є люди, які розуміють, що українські IT - це пару сотень тисяч людей, дуже небезпечних для системи влади.

Ці люди не дивляться телевізор, мають значний обсяг контактів на Заході, вони є фінансово самостійними і не залежать від бюджету, важелів впливу на цих людей немає. І ці люди постійно вказують на те, що держава Україна поступово руйнується. Тому на цих людей необхідно знайти якийсь важіль тиску. Тоді можновладці нібито під час боротьби з інтернет-піратами і хакерами починають тиснути на “айтішників”.

На рівень нижче від влади - податкові та правоохоронні органи - також зацікавлені в тиску на сферу інформаційних технологій як на одну з найбагатших в українській економіці. І ця діяльність прекрасно вписується в “концепцію боротьби з піратством”. Але втрачає від цього тиску тільки держава. І Олександр Ольшанський прогнозує, що саме для України це тиск на IT-сферу може закінчиться погано.

 Про те, як стати успішним

Для досягнення успіху Олександр Ольшанський радить займатися тренуванням мозку, вирішувати математичні задачки і головоломки, вивчати фізику, хімію, біологію, не забувати і про гуманітарну освіту.

Це допоможе зрозуміти систему взаємовідносин між людьми. Розвиваючи ці три напрямки в собі, людина вчитися розуміти те, як влаштований світ, а далі потрібно застосовувати власні знання на практиці.

Про блокчейн

Олександр Ольшанський порівнює створення блокчейну зі створенням Інтернету. Із виникненням блокчейну людство, на думку бізнесмена, отримало доступ до вічності. З економічної точки зору записи в ланцюжках блоків зберігаються вічно.

Правда, підприємець звертає увагу, що з блокчейном людство може втратити право на приватне життя. На ланцюжках блоків буде зберігатися повністю вся інформація про людину: починаючи з поганих оцінок в школі і закінчуючи негативною характеристикою з місця роботи.

Згадки про персону