Українська мова пропонує кілька варіантів такого побажання
До Нового року залишилося зовсім небагато, незабаром українці вітатимуть один одного і бажатимуть передусім Перемоги, а також усього найкращого — добробуту, успіху, достатку. Нерідко можна почути "бажаємо благополуччя", проте українською мовою так говорити неправильно.
Як розповіла Лариса Чемерис, засновниця Навчального центру української мови, у своєму Instagram "благополуччя" — це калька з російської мови. В українській є інші прекрасні слова для цього поняття.
"Тож правильно сказати: бажаю добробуту, достатку, гараздів", — пояснила вона.
Раніше на своїй сторінці вона також розповіла про правильні форми привітання. Не буде правильно сказати "вітаю з наступаючими/минулими святами". Натомість треба говорити "Вітаю з прийдешніми святами", або "Вітаю з передсвятом". Якщо вітаєте з минулими святами — "вітаю з минулими святами", або "зі святами, що минули".
Нагадаємо, "Телеграф" розповідав, що у різдвяних традиціях українців є забава та своєрідний звичай, який поширений серед молоді: заглядати у майбутнє на святвечір та на ранок Різдва. Багато хто називає це "гаданням", проте вживання цього слова помилкове. Правильно українською говорити "ворожити".