У питанні передачі Україні заморожених активів країни-агресора РФ конкретні напрацювання вже є у Сполучених Штатах та в Європейському Союзі. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що "ми перебуваємо на другій фазі ухвалення рішень".
Про це глава МЗС висловився в ефірі "Єдиних новин" 2 січня. Він зазначив, що Україна у 2023 році намагалася робити так, щоб партнери ухвалювали рішення швидше.
"Є приклад Бельгії, яка податки з доходів на російські активи передала на потреби України. Є акти законодавства, ухвалені в деяких країнах, які створюють механізми передачі грошей", – пояснив дипломат.
Він сказав, що зараз, на другій фазі, усі зусилля мають бути зведені у єдину правову рамку – створено єдині правила для країн ЄС та G7.
Ще восени 2023-го, визнав міністр, ми були далекі від подібних рішень. Але зараз союзники обговорюють конкретні правові норми і "ми наблизилися впритул".
"Це буде одним із ключових питань цього року", – заявив Кулеба. Третя фаза, як зазначив він, розпочнеться тоді, коли з’явиться нормативна рамка.
Як писав OBOZ.UA:
– За даними New York Times, адміністрація американського президента Джо Байдена розпочала термінові переговори із союзниками про використання заморожених активів Росії для підтримки України. Йдеться про суму понад 300 мільярдів доларів.
– ЄС у 12-му пакеті санкцій проти РФ вперше згадав механізм конфіскації активів підсанкційних російських юридичних і фізичних осіб. Заявляється, що виручені кошти можна було б направити європейським компаніям, у яких Кремль відібрав власність РФ.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!