Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.
«Станом на ранок сьогодні взагалі не було носіїв (ракетоносіїв в Чорному морі - ред.), незважаючи на те, що погодні умови досить сприятливі для виходу подібних одиниць в море. Ці одиниці, в принципі, фактично є всепогодними. Єдине, що зранку перебувало 3 кораблі (не носії), і один - в акваторії Азовського моря. Що стосується участі цих одиниць, в першу чергу вони відчувають проблеми з логістичним забезпеченням. Неодноразово я казав, що військово-морська база основна - це Севастополь. Ракети знаходяться в Севастополі і навіть якщо їх перемістити до Новоросійська, станом на зараз підтвердженої інформації, що вони туди перемістили обладнання, яке здатне завантажувати ці крилаті ракети на носії, нема. Тому це може бути основною причиною, що стало наслідком протидії з боку Сил оборони і безпеки Чорноморському флоту так званої РФ в акваторії Чорного моря», - заявив Плетенчук.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 2 січня 2024 року ворог повторив масовану атаку засобами повітряного нападу різних типів, як це було кілька днів тому - 29 грудня 2023 року. Силами та засобами Повітряних сил, у взаємодії із підрозділами Сил оборони України знищено 72 повітряні цілі: 10 із 10 аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал»; 59 із 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55; 3 із 3 крилаті ракети «Калібр».
Керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк повідомила, що Російська Федерація здійснювала пуски ракет по території України з Каспійського моря, використовуючи складний маршрут. Ракети «Калібр» з акваторії Чорного моря не використовувались.