Водохреще 2024: як святити та зберігати воду
Водохреще 2024: як святити та зберігати воду

Водохреще 2024: як святити та зберігати воду

Водохреще 2024: як святити та зберігати воду

Її освячують у саме свято і напередодні нього.

Цього року християни східного обряду відзначають свято Хрещення Господнього 6 січня. Це пов’язане з переходом Православної церкви України на новий календар.

За традиціями у це свято і ввечері напередодні нього, у Водохресний Святвечір, в церквах святять воду. Вважається, що водохресна вода набуває цілющих властивостей.

Де можна набирати воду для освячення

Набрати воду можна вдома, у храмі або в освяченій водоймі. Щоб освятити воду з дому, її необхідно заздалегідь набрати в ємності та принести до храму.

Освячують воду і ввечері 5 січня, і вдень 6 січня. Віруючі можуть вибрати будь-який із цих днів, оскільки освячення відбувається однаково. Таку воду називають агіасмою (у перекладі з грецької – святиня). Вважається, що вона має чудотворні та цілющі властивості.

Як правильно зберігати освячену воду

Воду зберігають у чистій скляній ємності, бажано біля ікон. ЇЇ не можна ставити у холодильник. Довго зберігати святу воду не можна, це вважається «ув'язненням» святині. Воду слід пити по ложці натще.

Що робити, якщо свята вода зіпсувалася

Вважається, що освячена на Водохреща вода зіпсуватися не може, але іноді це все ж таки трапляється. Якщо це сталося, воду необхідно вилити там, де не ходять люди і собаки. Це має бути чисте місце: джерело, водоймище, горщик для квітів, дерево в саду. Освячену воду не можна виливати у каналізацію.

Джерело матеріала
loader