Музеї в США постраждали від кібератаки
Музеї в США постраждали від кібератаки

Музеї в США постраждали від кібератаки

Кілька відомих музеїв не змогли виставити свої колекції онлайн після кібератаки на відомого постачальника технологічних послуг, який допомагає сотням культурних організацій демонструвати свої роботи в цифровому вигляді та керувати внутрішніми документами.

Музей образотворчих мистецтв Бостона, Музей мистецтв Рубіна в Нью-Йорку та Музей американського мистецтва Crystal Bridges в Арканзасі були серед установ, які підтвердили, що останніми днями їхні системи зазнали збоїв.

Постачальник послуг, Gallery Systems , повідомив у нещодавньому повідомленні для клієнтів, яке було отримано The New York Times, що він помітив проблему 28 грудня, коли комп’ютери, на яких запущено його програмне забезпечення, стали зашифрованими та більше не могли працювати. «Ми негайно вжили заходів для ізоляції цих систем і вжили заходів, щоб запобігти впливу на додаткові системи, включаючи переведення систем в автономний режим як запобіжний захід», — йдеться в повідомленні компанії. «Ми також розпочали розслідування, і для допомоги були залучені сторонні експерти з кібербезпеки. Крім того, ми повідомили правоохоронних органів».

Gallery Systems не відразу відповіла на запити про коментарі електронною поштою та телефоном.

Ознаки збою були очевидні на кількох веб-сайтах музеїв, оскільки eMuseum , інструмент, який зазвичай дозволяє відвідувачам шукати онлайн-колекції, не працює. За лаштунками також стався збій: деякі куратори сказали, що вони повернулися із зимових канікул і виявили, що не можуть отримати доступ до конфіденційної інформації з іншої програми Gallery Systems під назвою TMS . Ця система може містити імена донорів, договори позики, записи про походження, інформацію про доставку та місця зберігання безцінних творів мистецтва.

«Ми помітили збій, починаючи з 28 грудня», — сказала Сандрін Міле, прес-секретар музею Рубіна. «TMS повернувся та запрацював учора, а eMuseum все ще не працює».

Т. Бартон Тербер, директор Мистецького центру Френсіс Леман Леб у коледжі Вассар, сказав: «Я можу підтвердити, що, на жаль, наш музей — разом із багатьма іншими — постраждав від нападу».

Пейдж Френсіс, головний інформаційний директор Crystal Bridges, сказала: «Нас найбільше турбує нездатність громадськості отримати вигоду від перегляду нашої колекції віддалено під час цього збою».

За словами деяких експертів з безпеки, кібератаки на культурні групи стають все більш поширеними. У листопаді особисті дані були викрадені з Британської бібліотеки групою програм-вимагачів, яка опублікувала зображення внутрішніх кадрових файлів. Метрополітен-опера та Філадельфійський оркестр також зіткнулися з кібератаками минулої зими, що заважало їм продавати онлайн-квитки.

У багатьох випадках ці атаки походять від груп програм-вимагачів, які тримають онлайн-сервіс у заручниках, доки жертви не сплатять певну суму. Природа атаки на Gallery Systems невідома.

Деякі музеї, які покладаються на Gallery Systems, зокрема Метрополітен-музей і Музей американського мистецтва Вітні, заявили, що вони не постраждали, оскільки вони розміщують власні бази даних.

Наразі не було зрозуміло, наскільки масштабною була кібератака або якими будуть повні наслідки.

«Предмети в музеях є цінними, але інформація про них справді безцінна», — сказала Ерін Томпсон, професор художніх злочинів у Коледжі кримінальної юстиції Джона Джея в Нью-Йорку. «Часто покоління кураторів працювали над дослідженням і документуванням артефакту. Якщо ця інформація буде втрачена, удар по нашім знанням про світ буде величезним»

Джерело матеріала
loader
loader