6 січня християни східного обряду відзначають свято Водохреща. Раніше його відзначали пізніше – 19 січня, але після переходу ПЦУ на новий календар – дата змінилася. Воно присвячене хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан і завершує період Святок, який розпочався на Різдво.
Історія свята
За біблійними переказами, цього дня відбулося хрещення Ісуса Христа у річці Йордан. Спаситель прийняв хрещення від Івана Хрестителя.
Після проходження обряду над ним відкрилися небеса, а Бог назвав його своїм сином. А Потім до Христа в образі білого голуба спустився Святий Дух. Через це Водохреще називають ще також Богоявленням. Воно свідчить про таїнство Святої Трійці, коли Бог являється людям у трьох іпостасях: Бог-Отець у голосі, Бог-Син – у тілі та Святий Дух – у вигляді голуба.
Що заборонено робити у свято
З давніх часів існують певні заборони, яких варто дотримуватися в цей день.
В цей день забороняється пірнати в ополонку, поки вода в ній не буде освячена.
Не варто вживати алкоголь до і після занурення в ополонку. Не можна також набирати і приймати святу воду з поганими думками, вона може втратити свою силу. Також її не можна набирати у пластикові ємності та пляшки з-під алкоголю.
На Водохреще не можна лаятись, сваритися, конфліктувати та бажати іншим зла. Не можна також займатися фізичною працею та роботою по дому. Заборонено давати і брати гроші у борг.