У розвідці Сполучених Штатів Америки мають дані про те, що масштабні чистки серед військового командування КНР пов'язані з тим, що в країні виявили численні корупційні операції в Збройних Силах. Це ставить під сумнів амбіції Пекіна щодо Тайваню.
Про це у неділю, 7 січня, повідомило видання Bloomberg із посиланням на джерела в американській розвідці. За словами співрозмовників журналістів, корупція всередині ракетних військ Китаю і по всій оборонно-промисловій базі країни настільки велика, що урядовці Штатів впевнені, що лідер КНР Сі Цзіньпін із меншою ймовірністю розглядатиме можливість великих військових дій найближчими роками.
Як зазначається, особливо масштабною корупція виявилася у Ракетних військах Китаю та відповідному сегменті ВПК. Зокрема нові ракети наповнені не паливом, а водою. Також згадуються "величезні поля ракетних шахт" у західному Китаї, де захисні кришки не функціонують належним чином, через що неможливо забезпечити ефективний запуск ракет.
"За останні шість місяців у ході розслідування про хабарництво у пастку потрапило понад дюжина високопосадовців міністерства оборони, що може стати найбільшими у Китаї репресіями проти збройних сил країни в сучасній історії", – йдеться у матеріалі.
Журналісти пишуть, що у Вашингтоні вважають, що корупція в Народно-визвольній армії КНР призвела до послаблення впевненості у її спільних можливостях, особливо коли йдеться про ракетні сили, а також відкинула деякі з головних пріоритетів Сі Цзіньпіна щодо модернізації.
У той же час, за оцінками США, спроба Сі Цзіньпіна повалити високопоставлених діячів, у тому числі деяких, які отримали підвищення під його керівництвом, показує, що його влада над Комуністичною партією залишається твердою і що він серйозно ставиться до покращення дисципліни, викорінення корупції та, зрештою, до підготовки збройних сил Китаю до бойових дій у довгостроковій перспективі.
Як повідомляв OBOZ.UA, голова Китаю Сі Цзіньпін у своєму новорічному зверненні пообіцяв "повернути" Тайвань. Він назвав "возз'єднання" з острівною державою "історичною необхідністю".
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!