У законопроєкті про мобілізацію є корупційні ризики: що хочуть змінити
У законопроєкті про мобілізацію є корупційні ризики: що хочуть змінити

У законопроєкті про мобілізацію є корупційні ризики: що хочуть змінити

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики визнав, що урядовий законопроєкт про мобілізацію, який викликав суспільний резонанс, містить корупційні ризики.

Про це заявила очільниця комітету Анастасія Радіна після засідання.

Які пункти мають корупційні ризики

Радіна навела перелік того, що, на думку комітету Ради, необхідно вдосконалити у законопроєкті для уникнення корупційних ризиків.

Зараз дивляться
  • Обов’язок ОМС “забезпечити прибуття” військовозобов’язаних

Необхідно відмовитися від покладання на органи місцевого самоврядування обов’язку “забезпечити прибуття” військовозобов’язаних у військкомати. Вона пояснила, що ОМС можуть забезпечувати транспорт, але не можуть застосовувати примус.

На її думку, обов’язок забезпечити прибуття без уточнення способу, в який це має відбуватися, може породжувати свавілля.

  • Терміни та за яких умов ТЦК може вносити у реєстр боржників

Радіна вважає, що необхідно визначити, в які терміни та за яких умов ТЦК може ініціювати внесення військовозобов’язаних у реєстр боржників з подальшими обмеженнями на розпоряджання майном тощо.

– Керівник ТЦК не має отримати можливість когось внести в реєстр на наступний день після неприбуття (адже неприбуття можливе і з поважних причин), а когось “не помічати” місяцями. Обмеження прав може відбуватися після притягнення особи до відповідальності за порушення обов’язку з’явитися на виклик, – наголосила вона.

  • Відстрочка від направлення на базову військову службу

Очільниця комітету Ради вважає, що потрібно прибрати право районних (міських) комісій з питань направлення для проходження військової служби, а також комісій вищого рівня на власний розсуд надавати громадянам відстрочки від направлення на базову військову службу (вона закликає не плутати це з мобілізацією).

Що ще потребує доопрацювання

Водночас Радіна пояснила, що питань, які потребують ретельного доопрацювання, у законопроєкті значно більше. Першочергове – подолання корупції у ВЛК та МСЕК.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Вона переконана, що допрацювати потрібно і підтвердження інших обставин, які є підставами для відстрочки від мобілізації.

– Детальний висновок антикорупційної експертизи до законопроєкту щодо мобілізації буде оприлюднений на сайті ВРУ, – резюмувала вона.

За словами Радіної, під час засідання, на якому обговорювали цей законопроєкт, були присутніми представники Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ. Вона наголосила, що з висновком комітету погодилися та пообіцяли усунути недоліки.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради 25 грудня новий законопроєкт про мобілізацію № 10378, в якому регулюються питання про відстрочку людей від призову на військову службу.

Згідно з незатвердженим документом, пропонують накласти низку обмежень на чоловіків, які порушили правила військового обліку. Зокрема, були наміри підвищити штрафи, а за відмову проходити медогляд – позбавляти волі, як і за ухилення від мобілізації.

Деякі норми законопроєкту про мобілізацію в Україні можуть суперечити Конституції, звернув увагу уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Зараз ще триває обговорення документа.

Теги за темою
Верховна Рада Корупція Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader