Дослідження Publicis Groupe: Понад 80% опитаних українців продовжують стабільно донатити або волонтерити
Дослідження Publicis Groupe: Понад 80% опитаних українців продовжують стабільно донатити або волонтерити

Дослідження Publicis Groupe: Понад 80% опитаних українців продовжують стабільно донатити або волонтерити

За даними дослідження, у 2023 році збільшилась частка донаторів коштів (60%) та речей (46%), тоді як волонтерською діяльністю займаються менше респондентів (16%).

83% опитаних українців донатили гроші або волонтерили впродовж останніх трьох місяців. Про це свідчать результати комплексного соціологічного дослідження Pace Panel, яке компанія Publicis Groupe Ukraine провела разом із Factum Group Ukraine у 2023 році. 

Як зауважили автори дослідження, за рік збільшилась частка донаторів коштів (60%) та речей (46%), тоді як волонтерською діяльністю займаються менше респондентів (16%). 

Найбільше донатять люди віком 25-34 роки (87%), а також 16-24 (85%) і 35-44 (84%). Дещо менша активність у людей віком 45-54 (80%) та 55-64 (78%). 

Окрім цього, більш ніж 30% опитаних, як і в 2022 році, зацікавлені в благодійності. Здебільшого ідеї для донатів українці шукають в інтернеті (42%) та соціальних мережах (18%).  

Дослідження Publicis Groupe: Понад 80% опитаних українців продовжують стабільно донатити або волонтерити - Фото 1

«Українці очікують такої ж поведінки від бізнесу. 51% людей вважає, що бренди та компанії мають так само підтримувати ЗСУ та донатити. І у порівнянні з минулим роком цей показник виріс на 2%. Аж 59% людей в Україні готові рекомендувати до покупки ті бренди, які підтримують воїнів, а 43% рекомендуватимуть компанії, що допомагають різним волонтерським рухам», — додали в Publicis Groupe Ukraine.

Дослідження охопило 3 200 респондентів, що відображають населення України в містах 10К+ віком 16-64 роки (крім тимчасово окупованих територій). Четверта хвиля дослідження проводилась онлайн у вересні 2023 року. Перша, друга та третя хвилі відбулись у 2019, 2020 та 2022 роках.

«Детектор медіа» також раніше повідомляв про те, що мережа освітньо-культурних просторів «Гончаренко центр» запускає безкоштовну двомісячну офлайн-школу волонтерів у шістьох містах України

Фото ілюстративне: Mikhail Nilov / pexels.com

Читайте також
Дослідження «Українського жіночого конгресу»: Волонтерство — елемент адаптації і збереження зв’язку з Україною в біженок
Постанова розбрату. Чому волонтери й влада не можуть дійти згоди щодо гумдопомоги
ЦЕДЕМ презентував посібник про безпеку під час війни для активістів і волонтерів
Середовище для роботи організацій громадянського суспільства «непогане», але досі гірше, ніж до вторгнення Росії, — дослідження «Барометр ОГС 2023»
Станом на грудень 2023 року в Україні офіційно зареєструвались як волонтери менше 7 тисяч осіб
У шістьох містах України запускають безкоштовну школу волонтерів
Складна гуманітарка: зміни в правилах ввезення та звітування
Місія здійсненна, або Як Волонтерська премія зробила видимими сотні благодійників з усієї України
«Не самі»: як волонтери допомагають переселенцям виїхати й почати нове життя
Усе, що варто знати волонтерам і благодійникам-початківцям
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
дослідження
Джерело матеріала
loader
loader