Режисер-постановник масових шоу Олег Бондарчук, впевнений, що у гуморі дуже важлива свобода, однак не в таких болючих питаннях, як війна. Так режисер відреагував на нещодавню скандальну мініатюру про переселенку із Скадовська, яку видав в новорічну ніч "Квартал 95".
За словами Бондарчука, коли гумористи ображають у своїх виступах тих, хто невинно постраждав – це "щонайменше дивний задум". Про це режисер розповів в інтерв’ю OBOZ.UA.
Нагадаємо, у новорічному випуску "Вечірнього Кварталу" гумористи показали номер, який присвятили "дівчині зі Скадовська", що нині окупований росіянами, та "жителю Закарпаття". Згідно з задумом сценаристів, переселенка із Скадовська (зіграла Ірина Гатун), намагаючись розмовляти українською, так перекручує слова, що надає їм іншого, часом фривольного, значення. Роль закарпатця в мініатюрі виконав Юрій Великий.
Олег Бондарчук згадав, як мав суперечку з приводу образливого гумору з акторами команди Сергія Притули "Вар‘яти".
"В одній книзі під назвою "Теорія гумору" на першій сторінці великими літерами написано: "Гумор – завжди приниження!" І якщо згадати усі анекдоти, жарти, то в тій чи іншій мірі в них можна знайти приниження, – каже Боднарчук. – Якось я мав суперечку з цього приводу з акторами команди Сергія Притули "Вар‘яти" (Боднарчук був режисером-постановником двох сезонів шоу "Вар'яти" на Новому каналі. – Ред.). Один з учасників розповів мені анекдот і запитав: "Де тут приниження?"
"Сюжет полягав у тому, що в усіх священників захисний код телефону легко розгадати, бо він завжди 2, 0, 4, 6 – тобто "навхрест". Я відповів, що це явне приниження віри, самих священників і їхні манери весь час щось "хрестити". Це принижує знайомий усім обряд, ну і якоюсь мірою навіть християнство. "Вар‘яти" з цією теорією обов’язкової наявності приниження в жартах у результаті погодилися", – продовжує Боднарчук.
"Впевнений, що перед тим, як створюється мініатюра для комедійного шоу на кшталт "Вечірнього кварталу" або "Дизель-шоу", перше питання, яке виникає у авторів: кого будемо принижувати цього разу? Когось з політиків, когось з-за поребрика, когось зі своїх?", – додає режисер.
"Німецький філософ Артур Шопенгауер сказав: "Сміятися зовсім не грішно з того, що здається смішно!" Мені цей принцип подобається. Я за свободу, і в гуморі зокрема. Але… В таких болючих питаннях, як війна, має враховуватися психологічний стан людей, які пережили страшні муки і страждання. Коли професіонали в гуморі обирають об’єктом приниження переселенців, які під час війни переїжджають з одного регіону в інший і в силу ментальних особливостей виявляються безпомічними, – це щонайменше дивний задум", – вважає Боднарчук.
Також читайте на OBOZ.UA подробиці скандалу "Кварталу 95" із піснею Хурсенка:дочка відомого музиканта – про шок від виступу, подарунок від Білик і співпрацю тата з Байрак.
Повне інтерв’ю з Олегом Боднарчуком читайте на OBOZ.UA у вівторок, 9 січня.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!