Учені виявили близько чверті мільйона частинок нанопластика в літрі бутильованої води
Учені виявили близько чверті мільйона частинок нанопластика в літрі бутильованої води

Учені виявили близько чверті мільйона частинок нанопластика в літрі бутильованої води

Команда вчених з університетів Колумбії та Рутгерса під час дослідження з’ясувала, що в літрі бутильованої води міститься майже чверть мільйона невидимих шматочків нанопластика.

Аналіз зразків відомих брендів

Повідомляється, що подивившись на п’ять зразків кожної з трьох поширених марок бутильованої води, науковці за допомогою мікроскопа з використанням подвійних лазерів виявили, що рівень частинок варіюється від 110 000 до 400 000 на літр, у середньому близько 240 000.

– Це частинки розміром менше мікрона. В одному дюймі (25,4 мм) міститься 25 400 мікрон (мікрон – це мільйонна частка метра). Людська волосина має ширину близько 83 мікрон, – пояснили експерти.

Зараз дивляться

Звідки у воді нанопластик

За словами провідного автора дослідження, фізико-хіміка з Колумбійського університету більша частина пластику, мабуть, надходить із самої пляшки та мембранного фільтра зворотного осмосу, використовуваного для захисту від інших забруднень.

Шкода для здоров’я

Зазначається, що дослідники досі не можуть відповісти на головне запитання: чи шкідливі ці шматочки нанопластика для здоров’я?

– Наразі це питання перебуває на розгляді. Ми не знаємо, чи небезпечно це і наскільки небезпечно, – сказала співавторка дослідження, токсиколог з Рутгерса .

Заява виробників

Міжнародна асоціація бутильованої води заявила, що наразі відсутні як стандартизовані (вимірювальні) методи, так і науковий консенсус щодо потенційного впливу нано- і мікрочастинок пластику на здоров’я.

– Тому повідомлення засобів масової інформації про ці частинки в питній воді не викликають довіри і можуть надмірно налякати споживачів, – йдеться в заяві.

Американська хімічна рада, що представляє виробників пластмас, відмовилася від коментарів.

“Світ тоне під вагою пластику”

За даними Організації Об’єднаних Націй, світ тоне під тягарем пластикового забруднення: щорічно виробляється понад 430 млн тонн пластику, а мікропластик виявляють у світових океанах, продуктах харчування та питній воді.

Зазначається, що зусилля з укладення глобального договору щодо пластику тривають після того, як міжнародні переговори з цього питання зайшли в глухий кут у листопаді 2023 року.

Водночас експерти рекомендують занепокоєним людям не використовувати повторно одноразову пластикову пляшку.

Джерело матеріала
loader
loader