Кохання перетворює мозок на кашу: вчені нарешті зрозуміли, чому це відбувається
Кохання перетворює мозок на кашу: вчені нарешті зрозуміли, чому це відбувається

Кохання перетворює мозок на кашу: вчені нарешті зрозуміли, чому це відбувається

Закохані люди роблять дивні вчинки, що можуть негативно вплинути на їхнє життя. Але вони цього не усвідомлюють, тому що ними в цей момент керує могутня сила кохання.

Період в стосунках, коли пара не може відвести погляду один від одного, найважчий, і саме тоді не можна ухвалювати важливих фінансових або кар'єрних рішень. Видання IFL.Science опублікувало дослідження вчених щодо цього питання.

Кохання вперше виникло приблизно п’ять мільйонів років тому. Стародавні греки багато філософствували про це почуття. Але попри давню історію, ми все ще мало знаємо про еволюцію романтики та кохання.

Вчені провели дослідження, де опитали 1556 молодих людей, які сказали, що закохані. Метою було оцінити почуття та поведінку респондентів щодо свого партнера.

До другого етапу залучили 812 учасників, які запевнили, що були закохані не більше двох років. Результати підтвердили те, що багато людей відчули у романтичних стосунках, що мозок працював по-іншому, а думки і дії, хоч і тимчасово, але оберталися лише навколо партнера.

Вчені зазначають, що такий стан виникає під впливом гормонів. Коли людина спілкується з тим, хто їй подобається, то окситоцин циркулює по нервовій системі та кровотоку, а його вважають гормоном вірності і прив'язаності. Мозок в цей час виділяє дофамін, який впливає на самопочуття, енергію та мотивацію. У поєднанні ці два гормони і "затьмарюють" наш мозок.

Тому несподівані вчинки та інколи незрозумілі думки виникають завдяки окситоцину та дофаміну.

Раніше OBOZ.UA публікував наукове пояснення, чому наш мозок "стирає" спогади з дитинства.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader