Розділена Україна посіла третє місце у списку 10 глобальних ризиків 2024 року за версією журналу The Time.
У матеріалі зазначено, що вторгнення Росії в Україну залишається історичною поразкою. НАТО посилюється новими членами — Фінляндією та Швецією. ЄС відкрив процес вступу України, Росія зіткнулася з 11 раундами санкцій, наближаються нові, а половину її суверенних активів було заморожено — гроші, ймовірно, будуть використані для відновлення України. Європа більше не купує російські енергоносії.
– Але Україна буде де-факто розділена цього року, і Росія зараз має ініціативу на полі бою і матеріальну перевагу. 2024 рік – це точка перелому у війні, – вказує видання.
Як пише The Time, якщо Україна найближчим часом не вирішить свої кадрові проблеми, не збільшить виробництво зброї і не розробить реалістичну військову стратегію, її територіальні втрати можуть виявитися незворотними і цілком можуть розширитися.
Київ зазнав сильного удару від зменшення політичної та матеріальної підтримки з боку Сполучених Штатів, а перспективи європейської допомоги лише трохи кращі. Україна відчайдушно потребує більше військ.
– Через це цього року Київ піде на більші військові ризики, зокрема завдасть ударів по більшій кількості цілей на території Росії, що спровокує безпрецедентну російську реакцію і може втягнути НАТО в конфлікт, – йдеться у статті.
Серед інших глобальних ризиків на 2024 рік журнал називає:
- Розкол та криза у США через президентські вибори, перспектива перемоги Трампа;
- Розширення конфлікту на Близькому Сході;
- Некерованість штучного інтелекту;
- Посилення Росії, Північної Кореї та Ірану;
- Неможливість економічного відновлення Китаю;
- Боротьба за корисні копалини;
- Глобальний інфляційний шок, що почався у 2021 році;
- Екстремальні погодні явища, що спричинять відсутність продовольчої безпеки, посилять нестачу води, порушать логістику, поширюватимуть хвороби та сприятимуть міграції та політичній нестабільності;
- Невизначеність та втрати для компаній та корпорацій.
Раніше Bloomberg повідомило, що у грудні 2023 року відбулася секретна зустріч між Україною, її союзниками з Групи семи (G7) і невеликою групою країн Глобального Півдня щодо умов проведення мирних переговорів із Росією.