Експерт назвав справжні причини блокування кордону з Румунією
Експерт назвав справжні причини блокування кордону з Румунією

Експерт назвав справжні причини блокування кордону з Румунією

Політичний експерт Максим Джигун зазначив, що Румунія- це "темна конячка" в контексті української допомоги, "від якої на початку не так багато і чекали", проте дана країна стала одним з ключових партнерів в питанні підтримки України. 

В ефірі загальнонаціонального телемарафону він висловив думку, чому в Румунії блокують кордон з Україною, при тому, що ця країна вже встигла стати найбільшим імпортером українського зерна. "Навіть зараз, після двох років війни, ми маємо далеко не повну інформацію з приводу того, скільки нам Румунія допомогла. Власне про це неохоче говорить і сама румунська влада, вважаючи, що розкривати деталі будуть дещо згодом",- сказав  Джигун.

За словами політичного експерта, в будь-якої досконалої системи бувають збої, особливо якщо долучається влив політичних процесів. "Зараз, після того, як країнами Європи крокує популістична та радикальна "зараза", вона поширюється і на Румунію. Дуже часто виникають  подібні настрої - антиєвропейські і антиукраїнські саме в тих країнах, де з’являються виборчі кампанії", - акцентував Джигун .

Він зазначив, що у 2024 році в Румунії плануються чотири види виборів "це президентські, парламентські, вибори до Європейського парламенту і локальні місцеві вибори". 

"Нажаль, з-поміж проукраїнських якісних сил, які зберігають високий рівень підтримки в суспільстві, є також деякі навіть проросійські, антидемократичні сили. Такі, як політична сила AUR, а також відкольницька від неї сила S.O.S. Зараз вони мають десь близько 18% підтримки громадян. Саме вони, за прикладом Польщі, Словаччини, інших країн, вдаються до таких інструментів впливу на політичний порядок денний. Ці сили просто "електризують" темою євроскептичних своїх настроїв позицію в громадян і змушують, скажімо так, владу рахуватись з ними", - підкреслив експерт. 

Блокування українського кордону для руху вантажівок в Румунії це ніщо інше, як повторення тих ситуацій, які мали місце в інших країнах, зокрема, напередодні виборчих процесів. "Втім, вони не мають такого колосального значення, як на початку блокади з боку Польщі",- додав Джигун. 

Експерт зауважив, що звісно, для України блокування кордону- це безперечно неприємний прецедент, над вирішенням якого потрібно працювати та "домовлятися, аби все ж таки ці блокування припинялися". 

"Адже Румунія вийшла на перше місце за експортом українського збіжжя. І зараз вони будують на 126 мільйонів єврокоштів нові термінали, нове обладнання для того, аби ще більше українського збіжжя могло проходити через Дунай і з’являтися в Європейському Союзі. Власне, за деякими оцінками, наразі близько трьох мільйонів тонн збіжжя ми можемо транспортувати цим шляхом за один місяць і є плани збільшити ці спроможності, цього каналу, до чотирьох мільйонів тонн",- підкреслив Джигун.

Блокування кордону Україні: останні новини

Як повідомляв УНІАН, 15 січня за даними Державної прикордонної служби рух вантажних автомобілів блокується на кордонах України з двома державами - Румунією та Польщею.

Выдомо, що вже третій день представники аграрного сектору на території Румунії перекривають рух для вантажівок на пунктах пропуску "Сірет" та "Вікову-де-Сус".

За інформацією румунських ЗМІ, фермери невдоволені імпортом з України, який на їхню думку "не лише захопив та заблокував порт Констанца, а й призвів до падіння цін на сільськогосподарську продукцію у Чорноморському регіоні".

Варто нагадати, ще у листопаді минулого року іноземні ЗМІ писали про те, що в  Румунії набирає популярності ультраправа партія "Альянс союзу румунів" (AUR). Вона виступає проти транзиту через Румунію сільськогосподарської продукції з України, а також не підтримує тренування українських пілотів на F-16 в Румунії та поставку зброї до Києва. 

Джерело матеріала
loader
loader