NASA у процесі пошуку однієї з найстаріших особливостей гамма-випромінювання, відомої як космічне мікрохвильове фонове випромінювання або реліктове випромінювання, виявило загадковий сигнал за межами галактики. Про це пише ScienceAlert.
Потужні телескопи здатні виявляти гамма-промені, які є величезними спалахами енергійного світла, в тисячі і сотні мільярдів разів потужнішими, ніж видимі нам світлові явища. Вони зазвичай виникають під час вибухів зірок або ядерних вибухів. В даному випадку, дослідники виявили сигнал в іншій частині неба, сильніший і в напрямку, який вони не очікували.
Це випадкове відкриття є дипольною структурою гамма-випромінювання, де один кінець сигналу гарячий і завантажений, а інший - менше. Ця структура зазвичай пояснюється рухом сонячної системи. Однак, у даному випадку, виявлений сигнал сильніший і знаходиться в іншому напрямку, ніж очікувалося.
Дослідники пов'язують це відкриття з аномалією космічного гамма-випромінювання, яке спостерігали раніше у 2017 році. Вважається, що ці два явища можуть мати спільне джерело через їхню схожу структуру.
Вчені сподіваються знайти джерело цього сигналу, він може допомогти їм краще зрозуміти процеси, що відбуваються в ранньому Всесвіті, включаючи створення дипольної структури реліктового випромінювання.
- 20 грудня "Чандра" сфотографувала скупчення зірок у галактиці NGC 2264, на 2,5 тис. світлових років від Землі, у сузір'ї Єдинорога, близько до Оріону.
- 19 грудня вперше в історії NASA передала відео у високому дозволі на Землю з відстані близько 19 мільйонів миль (31 млн км).
- 7 листопада телескопи NASA виявили найвіддаленішу чорну дірку в космосі через рентгенівське проміння.