У понад 400 школах, які розташовані в регіонах, що межують з РФ та Білоруссю, або ж поблизу зони бойових дій, до кінця січня працюватимуть офіцери освітньої безпеки.
Йдеться передусім про навчальні заклади у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Рівненській, Сумській та Чернігівській областях.
15 січня розпочалися відповідні навчання для правоохоронці, які заступатимуть на службу в школах у рамках проєкту Офіцери служби освітньої безпеки.
Згодом їх замінять офіцери СОБ, які пройдуть відбір та підготовку.
– Офіцери Служби освітньої безпеки – це не охоронці, а фахівці з питань безпеки в освітньому закладі. До їхніх повноважень входитиме: пропускний режим, комунікація з екстреними службами, реагування на правопорушення, – пояснили в МВС.
Окрім поліцейських навичок та виконання протоколу безпеки, вони матимуть знання з психології дитини, аби розуміти її та за потреби вчасно допомогти та вжити необхідних заходів.
Цей проєкт спрямовано на захист дітей у школах під час війни, а також створення безпекового середовища після її завершення.
Це спільна ініціатива керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх спав та Національної поліції.
У грудні 2023 року міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко анонсував, що та встановлення металошукачів та рамок.
За його словами, фахівців відбиратимуть за конкурсом, вони проходитимуть ретельну перевірку та медогляд, а далі пройдуть спеціалізоване навчання, щоб бути готовими “до будь-яких викликів”.