Єврокомісія готує формат переговорів з Україною та починає скринінг її законодавства
Єврокомісія готує формат переговорів з Україною та починає скринінг її законодавства

Єврокомісія готує формат переговорів з Україною та починає скринінг її законодавства

Європейська комісія високо оцінює зусилля України з виконання всіх рекомендацій, що були необхідними для просування на шляху до членства в ЄС, і розпочинає скринінг її законодавства на відповідність до Європейського права.

Про це сьогодні у Страсбурзі під час слухань в Європейському парламенті щодо підсумків грудневого засідання Європейської Ради заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо зважити на політичну ситуацію та на виконання рішень, які ми прийняли під час Європейської Ради у підготовці до переговорів. Ми починаємо процес скринінгу (законодавства – ред.) і розробляємо зараз рамкові умови для переговорів. Водночас ми також розпочали опрацьовувати наші власні реформи, щоб підготуватися до Європейського Союзу у складі «30+» країн-членів», - сказала фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що рішення Європейської Ради розпочати переговори про членство з Україною вселили радість та надію в серця мільйонів українців, які важко виборюють зараз своє європейське майбутнє не лише на полі бою, але також у реформах.

«Протягом кількох місяців вони ухвалили нові закони: із розширення прав національних меншин, для покращення правової системи, для забезпечення балансів та противаг у владі. Минулого тижня (Верховна) Рада ухвалила у першому читанні закон про лобіювання, який обмежує силу олігархів. Все це є великими досягненнями. Українські інституції досягають результату не лише за нашою рекомендацією, але тому, що цього прагнуть українські громадяни. Вся нація демонструє нам, наскільки багато Європа значить для них. Я горда тим, що наш Європейський Союз відповів на заклик України», - підкреслила президент Єврокомісії.

Як вже повідомлялося, під час зустрічі 14-15 грудня минулого року Європейська Рада ухвалила рішення розпочати переговори з Україною про членство в ЄС, та доручила Раді ЄС розробити рамкові умови для таких переговорів, щойно Україна виконає всі рекомендації для членства в ЄС, що були визначені Європейською комісією.

Водночас Європейська Рада не досягла консенсусу у затвердженні змін до багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які, зокрема, передбачають створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро для бюджетної підтримки України та сприяння процесам її відбудови. Це рішення було заблоковано Угорщиною. Лідери країн ЄС повернуться до розгляду поправок до багаторічного бюджету ЄС під час спеціальної зустрічі Європейської ради 1 лютого поточного року.

Теги за темою
Україна Закон Єврокомісія
Джерело матеріала
loader
loader