Слідчі ДБР встановлюють повне коло причетних осіб до незаконної оборудки. Перевіряється інформація щодо посадовців Міноборони.
Співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру одному з найбільших постачальників Міністерства оборони – львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу та іншим учасникам злочинної групи, викритих на оборудках із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Про це пресслужба ДБР у середу, 17 січня.
У повідомленні відомства не називається прізвище Гринкевича, але обставини справи вказують саме на цього бізнесмена.
“Встановлено, що підприємець створив злочинну організацію для протиправного заволодіння бюджетними коштами. Він уклав договори з Міністерством оборони України на постачання неякісного військового одягу. Зокрема, компанії львівського бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.
За інформацією ДБР, до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Мінооброни.
Згідно з проведеними експертизами, державі завдано збитків на понад 934 млн грн.
Підозру оголосили у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч.5 ст.190, ч.1,2 ст.255 КК України).
Наразі членів злочинної організації затримано, вирішується питання обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Слідчі ДБР встановлюють повне коло причетних осіб. Також перевіряється інформація щодо посадовців Міноборони.
Нагадаємо, львівського бізнесмена затримали 29 грудня минулого року під час спроби дати хабар у 500 тисяч доларів одному із керівників головного слідчого управління ДБР за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.
Наступного дня суд обрав Гринкевичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі понад 429 млн гривень.
Також повідомлялося, що Міноборони розірвало договори, укладені з Гринкевичем. На майно сім’ї та підконтрольних компаній бізнесмена накладено арешт. Серед арештованого майна – 17 об’єктів житлової нерухомості, 7 об’єктів нежитлової нерухомості, 18 земельних ділянок, 9 автомобілів преміумкласу, частки в статутному капіталі на 14,73 млн грн; 12 одиниць зброї; 3 об’єкти інтелектуальної власності.