В Україні розроблено спеціальний документ під назвою "Рамка фінансових компетентностей дітей та молоді", який визначає набір фінансових навичок, знань та вмінь, необхідних для освоєння дітьми та підлітками віком від 5 до 18 років. Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.
– Документ створено спільними зусиллями фахівців Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства освіти і науки України, а також Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, – йдеться у повідомленні.
Загалом у рамках цієї ініціативи виділено близько 900 фінансових компетентностей, які школярі мають освоїти на момент закінчення різних етапів освіти: дошкільної, початкової, базової середньої та профільної середньої освіти. Документ складається з чотирьох розділів, що охоплюють такі теми, як гроші та угоди, планування та управління грошима, ризики та винагорода, а також фінансовий краєвид.
Ця ініціатива спрямована на формування у дітей та підлітків не тільки практичних навичок управління фінансами, а й на розвиток правильного ставлення до грошей та фінансової грамотності загалом. Документ доступний для ознайомлення з усіма зацікавленими особами.
- 5 січня у Кабміні повідомили, що проведуть масштабну реформу вищої освіти, яка призведе до збільшення бюджетних місць із 40 до 60%.
- 21 листопада ВР ухвалила закон про визнання результатів навчання осіб, які мешкають на окупованих територіях.