У Закарпатській обласній клінічній лікарні ім. А. Новака прооперували надскладну травму лівої руки водія вантажівки. Чоловік отримав її під час заміни колеса машини – домкрат зламався і авто буквально розчавило руку.
Надскладна травма – надскладна операція
Власне, не лише травма, а й операція була надскладна. Адже лікарі вирішили спробувати уникнути ампутації. Ускладнювало ситуацію й те, що під час спроби витягнути руку з-під вантажівки, видрали сухожилки, нерви та судини.
Довелося відновлювати пошкоджені анатомічні структури з первинною реконструктивно-відновлювальною операцією.
– Ми знайшли більш-менш неушкоджені судини, нерви, сухожилки, які можна було зшити, зробили репозицію кісток, – розказує завідувач опікового відділення Андрій Погоріляк.
Операція тривала більше 4-х годин і пройшла успішно.
Для Андрія Йосиповича Погоріляка ця історія почалася з телефонного дзвінка.
– Нам зателефонували колеги з Міжгірської лікарні і в режимі відеоконференції показали, як виглядає рука пацієнта, який щойно отримав травму, – згадує лікар.
Видовище було важке. Проте ужгородські лікарі прийняли рішення транспортувати постраждалого в обласну лікарню і спробувати, попри всю безнадійність ситуації, зберегти руку.
Реабілітація може зайняти рік
– Ми наважилися на цю операцію тому, що обнадіював молодий вік пацієнта та його стабільний стан, – каже Андрій Погоріляк.
Сьогодні вже можна сказати, що руку 37-річний чоловік не втратив, зможе нею користуватися. Звісно, не в повному обсязі, як до отриманої травми, а десь на 80%. Але це ж не ампутація.
Пацієнт наразі готується ще до одного невеликого оперативного втручання – пересадки шкіри, бо площа травмування була занадто великою.
– Почуваюся добре, потроху починаю рухати пальцями, – радіє чоловік.
Варто зазначити, що операції з реплантації (зшивання) кінцівок проводять лише в декількох медзакладах України. Відновлення після таких травм є тривалим і може зайняти рік.
Після оперативного втручання потрібно пройти декілька курсів реабілітації та дотримуватися рекомендацій лікарів.
Джерело: