Неспокійний початок тижня: Землю накрили магнітні бурі
Неспокійний початок тижня: Землю накрили магнітні бурі

Неспокійний початок тижня: Землю накрили магнітні бурі

Неспокійний початок тижня: Землю накрили магнітні бурі

До нашої планети повертається гігантська пляма на Сонці.

Сонце поступово наближається до піку своєї активності, тож Землю все частіше накривають магнітні бурі. Винятком не став початок нового тижня, геомагнітні коливання затягнуться на два дні.

Так, згідно з даними сайту Meteoagent, 22 і 23 січня Землю накрила магнітна буря середньої сили, К-індекс досяг 6. За прогнозами сайту, після цього на жителів нашої планети чекає тривалий перепочинок, магнітних бур не очікується до середини лютого.

Сайт відстеження космічної погоди Spaceweather зазначає, що до Землі повертається гігантська сонячна пляма AR3559. За вихідні вона збільшилася втричі, зараз її розміри більші за розміри нашої планети в 10 разів.

Пляма настільки величезна, що побачити її можна неозброєним оком. Але для спостережень за Сонцем необхідно використати спеціальні окуляри, які захистять очі від небезпечного опромінення.

За словами вчених, пляма може стати джерелом сонячних спалахів класу М (середніх).

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше індійські вчені заявили про те, що пік сонячної активності настане набагато раніше, ніж очікувалося. Згідно з новим прогнозом, чекати його слід уже у січні 2024 року.

Джерело матеріала
loader
loader