За вихідні в українських обмінниках здорожчав долар. Так, вранці понеділка 22 січня там визначили середній курс валюти в 38,18/38,3 грн (купівля/продаж), що на 6 коп. дорожче в купівлі, ніж увечері п'ятниці 19 січня, та на 3 коп. в продажі.
А ось у банках долар здешевшав. Тут його курс виставили на середньому рівні 37,7/38,25 грн (купівля/продаж), що:
- на 7 коп. нижче в купівлі;
- на 5 коп. в продажі.
Загалом великі установи купують валюту по 37,1-37,6 грн. Так:
- ПриватБанк – 37,5 грн;
- Ощадбанк – 37,5 грн;
- Укрексімбанк – 37,6 грн;
- Укргазбанк – 37,5 грн;
- ПУМБ – 37,5 грн;
- Сенс Банк – 37,7 грн;
- Укрсиббанк – 37,45 грн;
- Універсал Банк – 37,1 грн;
- OTP Bank – 37,5 грн;
- Креді Агріколь Банк – 37,5 грн.
Продають вони долар по 38,1-38,3 грн. Зокрема:
- ПриватБанк – 38,1 грн;
- Ощадбанк – 38,3 грн;
- Укрексімбанк – 38,3 грн;
- Укргазбанк – 38,1 грн;
- ПУМБ – 38,1 грн;
- Сенс Банк – 38,25 грн;
- Укрсиббанк – 38,2 грн;
- Універсал Банк – 38,2 грн;
- OTP Bank – 38,2 грн;
- Креді Агріколь Банк – 38,15 грн.
Варто розуміти, що ці ціни можуть відрізнятися від фактичного курсу в банках. Бо там можуть виставляти додаткові комісії.
Зі свого боку, Нацбанк виставив офіційний курс долара на 22 січня на рівні 37,52 грн. Чим:
- знизив його на 18 коп. порівняно з діючим на вихідних;
- опустив його до мінімального значення практично за місяць – востаннє нижче цієї позначки офіційний курс був 27 грудня (37,36 грн), після чого стабільно перебував вище.
Проте панікувати через дії Нацбанку не варто. Як пояснив раніше заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.
"Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, було, наприклад, у жовтні та першій половині листопада", – сказав Ніколайчук.
Чого чекати
Загалом, за прогнозами, протягом 22-28 січня курс долара в банках перебуватиме в рамках 38-40 грн. Що трохи перевищує поточний курс. Різниця ж між курсами купівлі та продажу не перевищить 60 коп.
Як пояснив OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, в останній тиждень січня на валютному ринку пануватиме певний спокій. Річ у тім, що, за його словами:
- завдяки активній участі НБУ на міжбанку через валютні інтервенції вдасться погасити надмірний попит та встановити певний баланс із пропозицією;
- немає ознак чи передумов різкого зниження курсових показників.
"Будь-які зміни будуть щоденними та різновекторними. Тобто в якісь дні курси можуть незначно зростати, а в якісь дні знижуватись. Однак вартість валюти не падатиме в "провалля" та й не вриватиметься в "захмар’я". Загальна ситуація на валютному ринку буде "притомною": будь-які негативні явища будуть малоймовірними, а регулятор вживатиме всіх заходів щодо встановлення балансу між попитом і пропозицією, що позначиться на курсових показниках", – розповів банкір.
Як повідомляв OBOZ.UA, Нацбанк дозволив українцям купувати стільки готівкової іноземної валюти – зокрема доларів, – скільки їм потрібно. Причому як у банках, так і в обмінниках. Нові правила діють з 1 грудня 2023 року.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!