Право на допомогу, наприклад, втратять люди, які поїдуть з країни навіть на короткий термін (на свята чи у відпустку).
Польща продовжить виплату допомоги українським біженцям у країні до кінця вересня, після цього умови її надання зміняться. Про це повідомляє
Зазначається, що наразі передбачені окремим законом умови допомоги для українських біженців діють до 4 березня.
Як пише Rzeczpospolita, їх дію планують продовжити ще на шість місяців, але після завершення цього строку виплату допомоги обмежать.
До прикладу, право на допомогу втратять люди, які поїдуть з країни навіть на короткий термін (на свята чи у відпустку). В уряді Польщі вважають, що це означає, що ці люди більше не потребують захисту. Також біженці отримуватимуть менші виплати на дітей.
Як пише видання, завдяки спеціальному закону від березня 2022 року українці отримали право на проживання за рівними із громадянами країн ЄС правилами, їм було надано повний доступ до освіти, системи охорони здоров’я та ринку праці. Крім того, уряд Польщі допомагав їм з харчуванням та проживанням, виплачував соцдопомогу на дітей у розмірі 500 злотих, одноразову допомогу 300 злотих і 12 тисяч злотих на новонароджену дитину.
За інформацією Міністерства внутрішніх справ Польщі, наразі у фінансованих польською державою центрах для біженців проживає 42,2 тисячі громадян України – це вдвічі менше, ніж рік тому, коли в центрах перебувало 82,5 тисячі українців. З 24 лютого 2022 року до 27 грудня 2023 року в усіх воєводствах організованим проживанням скористалася майже 531 тисяча українських біженців.
Нагадаємо, Посольство України в Польщі заявило, що продовження статусу тимчасового захисту, про яке повідомив уряд Польщі раніше, не стосується громадян України. Громадяни України, які отримали тимчасовий захист у Польщі на основі Спеціального закону від 12 березня 2022 року, тобто отримали номер PESEL зі статусом UKR, станом на 18 січня 2024 року можуть перебувати у Польщі на підставі цього статусу до 4 березня 2024 року.
Як повідомлялося, у Канаді очікують, що в країну до 31 березня 2024 року прибудуть близько 90 тисяч українців, адже до цієї дати можна в’їхати у Канаду за візою CUAET, яка надає право на спеціальну підтримку.