Проєкт нового ядерного ракетного двигуна передбачає, що з його допомогою можна буде досліджувати сусідні зоряні системи та збирати зразки з міжзоряних об'єктів.
У NASA є багато планів з вивчення Венери, океанських супутників Юпітера і Сатурна, а також планет на краю Сонячної системи. Для того, щоб створити необхідні технології, NASA інвестує гроші в деякі цікаві проєкти. Цього року, серед іншого, в рамках першої фази фінансування, гроші отримала команда американських учених, яка запропонувала свою інноваційну концепцію нового ядерного ракетного двигуна. Його робота заснована на розпаді радіоактивних ізотопів для створення тяги, пише Universe Today.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Автори концепції нового ядерного ракетного двигуна вважають, що за його допомогою космічні апарати зможуть досліджувати міжзоряні об'єкти, брати з них зразки, вивчати планети і супутники в зовнішній Сонячній системі і навіть вивчати сусідні зоряні системи. Реалізація таких амбітних цілей вимагає високої швидкості переміщення в космосі і вчені вважають, що їхній проєкт може це забезпечити.
Важливо Створено унікальний двигун для космічних польотів: він поміщається на долоні (фото)Засновані на наявних технологіях концепції ядерних ракетних двигунів включають ядерно-теплові та ядерно-електричні двигуни. Вони мають необхідну тягу для досягнення глибокого космосу. Але автори нової концепції вважають, що такі двигуни занадто важкі та потребують багато грошей для виробництва.
Тому вчені розпочали роботу над створенням тонколистового ядерного ізотопного ядерного ракетного двигуна, що буде легшим і дешевшим у виробництві. При цьому дасть змогу створювати необхідну тягу для швидких переміщень у космосі.
В основі концепції ядерного ізотопного двигуна лежить технологія світлового вітрила, тільки тут використовуються тонкі листи радіоактивного ізотопу, який використовує імпульс продуктів свого розпаду для створення тяги. Згідно з описом концепції, базова конструкція двигуна включає листи торію-228 товщиною приблизно 0,01 мм. Цей радіоактивний метал піддається альфа-розпаду з періодом напіврозпаду 1,9 року. Тяга створюється шляхом покриття одного боку абсорбуючим шаром товщиною приблизно 0,05 мм, що змушує альфа-частинки рухатися в напрямку, протилежному руху апарата.
За словами вчених, космічному апарату знадобиться 30 кг торію-228, розподіленого на площі понад 250 м2, що забезпечить тягу, необхідну для створення швидкості понад 150 км/с.
Науковці кажуть, що перевагою їхнього двигуна є те, що його конструкція заснована на відомій фізиці та відомих матеріалах. При цьому на відміну від технології світлового вітрила, нова рухова установка дасть змогу космічному апарату маневрувати в космосі та ефективно змінювати траєкторію польоту.
Вчені вважають, що можна використовувати не тільки листи торію-228, але до них можна додати листи актинію-227 або інших ізотопів із тривалішим періодом напіврозпаду, що призведе до вищої швидкості протягом тривалого терміну служби апарату. Ще одна пропозиція полягає в тому, що можна використовувати каскадний розпад ізотопу торію-233, в результаті якого утворюється уран-232 і це призведе до збільшення продуктивності рухової системи приблизно на 500%.
Фокус уже писав про те, скільки коштує похорон на Місяці і наскільки це хороша ідея. Можна заплатити за те, щоб прах людини поховали на Місяці, але це не означає, що потрібно так робити.
Також Фокус писав про те, що компанія Blue Origin вперше з'єднала два ступені нової потужної ракети New Glenn, яка готується до дебютного запуску в космос.