В українських військових на передовій закінчуються боєприпаси та зброя через відсутність американської допомоги.
Про це заявив представник Пентагону, пише Politico.
З грудня Вашингтон не надає Києву необхідну військову допомогу на тому ж рівні, що й попередні два роки, повідомила журналістам Селеста Волландер, посадовиця Пентагону, які курує питання міжнародної безпеки.
Пентагон використав усі виділені Конгресом для цієї допомоги гроші, і досі не затвердив нове фінансування. Минулого року президент Джо Байден скерував до Конгресу екстрений додатковий запит, який включає близько 60 мільярдів доларів додаткових коштів для України, однак рішення досі не ухвалене через вимоги Республіканської партії змінити політику щодо кордону.
Останній пакет для України, оголошений 27 грудня на 250 мільйонів доларів складався з артилерії, ППО та іншої зброї.
Волландер спілкувалася з журналістами після віртуальної зустрічі Контактної групи з питань оборони України під керівництвом США, коаліції міжнародних військових і керівників оборони, яка зосереджена на підтримці України.
Зазвичай після кожного засідання контактної групи Пентагон оголошує про нові пакети допомоги для України, однак у вівторок цього не сталося.
"Минулої осені Міністерство оборони почало розподіляти допомогу меншими пакетами, розуміючи, що кошти вичерпуються. Хоча США все ще постачають Україні зброю з останнього траншу допомоги, це уповільнення вже почало впливати на планування та операції української армії", — наголосила Волландер.
Український уряд вже повідомив американське Міністерство оборони, що стурбований тим, що у підрозділів закінчуються боєприпаси.
"Без фінансування ми не зможемо досягти темпів, які ми забезпечили Україні з початку цього конфлікту", – додала посадовиця.
Міністерство оборони може продовжувати виконувати існуючі замовлення за контрактом, використовуючи кошти з Ініціативи сприяння безпеці України. Але масштаб цієї допомоги є значно меншим за той, коли Пентагон постачав зброю безпосередньо з існуючих запасів.
Речник Пентагону генерал-майор Пет Райдер також заявив, що брак фінансування змусив Пентагон призупинити надсилання додаткової зброї зі своїх запасів, враховуючи наслідки для їх власної військової готовності.
"Звичайно, це заважає нам задовольнити найнагальніші потреби на полі бою, включаючи артилерійські снаряди, протитанкову зброю, засоби протиповітряної оборони", — сказав Райдер.
Він додав, що відсутність додаткового фінансування заважає міністерству оборони забезпечити Україну системами та обладнанням, необхідним для забезпечення армії у довгостроковій перспективі, а також допомогти їй підтримувати системи, які вже надали США.
"Конфлікт не згас. Насправді інтенсивність залишається високою через російську діяльність. Росія продовжує атакувати ЗСУ і мирних жителів балістичними та крилатими ракетами, а також ударними безпілотниками, щоб спробувати зменшити можливості їх протиповітряної оборони", — зауважила Волландер.
Разом із тим, представниця Пентагону додала, що міжнародні зусилля щодо забезпечення України винищувачами F-16 тривають.
"Кілька українських пілотів проходять підготовку на базі ВПС США, і планується, що Україна почне експлуатувати літаки вже цього року", — повідомила вона.
Джерело: ZN.UA