До держбюджету повернули 1,5 мільярда гривень, вкрадені при закупівлі снарядів
До держбюджету повернули 1,5 мільярда гривень, вкрадені при закупівлі снарядів

До держбюджету повернули 1,5 мільярда гривень, вкрадені при закупівлі снарядів

Міноборони та правоохоронці до держбюджету повернули майже 1,5 мільярда гривень, які були незаконно виведені за кордон при закупівлі оптової партії боєприпасів. Про це повідомляє Офіс генпрокурора та прес-служба Міноборони.

- Завдяки злагодженим діям прокурорів Офісу генпрокурора та слідчих СБУ, а також за сприяння Міністерства оборони України під час досудового розслідування у січні 2024 року розірвано збитковий державний контракт зі спецекспортером на придбання партії артилерійських снарядів для ЗСУ. Кошти в сумі 35 млн євро, що в еквіваленті становить майже 1,5 млрд грн, вже повернуто компанією-нерезидентом на рахунки Міністерства оборони, - розповіли в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, чиновник намагався привласнити бюджетні кошти, виділені під держзамовлення для потреб українських військ. Для цього він організував переведення з балансу Міноборони на закордонні рахунки афілійованої фірми-посередниці майже 1,5 млрд. грн. за придбання артилерійських снарядів. Ця сума на 30% перевищила вартість іншого, альтернативного контракту, який уклало новостворене на той момент Агентство оборонних закупівель. Підозрюваному інкримінується перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Нині він перебуває під вартою.

"Українська правда " повідомляє, йдеться про договір, який у грудні 2022 року підписав керівник Головного управління з організації виробництва та будівництва споруд спеціального призначення МОУ Олександр Нагорський. Він уклав додаткову угоду до державного контракту з компанією - посередником на постачання 155 мм пострілу виробництва MES SpA (Італія) за завищеними цінами.

  • У грудні військова контррозвідка СБУ викрила спробу провести закупівлю боєприпасів в обхід антикорупційних запобіжників, розпочато аудиторське дослідження, яке попередньо підтвердило всі ознаки порушення. 22 грудня 2023 року стало відомо про затримання організатора "схеми" (Нагорського).
  • На початку січня міністр оборони України Рустем Умеров заявив, що внутрішній аудит Міноборони показав, що за останні 4 місяці у відомстві виявлено порушень на понад 10 мільярдів. Всі вони були скоєні раніше
Теги за темою
СБУ Міноборони Корупція
Джерело матеріала
loader