Утім, мовитиметься не лише про це. Керівник Центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко пояснив 24 Каналу, яку роль наразі відграє Білорусь для Росії і як Путін намагається переорієнтувати Лукашенка від Китаю.
Про що говоритимуть Лукашенко і Путін
Очевидно, що диктатори обговорюватимуть не лише союзницькі проєкти. Білорусь наразі виступає інструментом збільшення тиску на країни Заходу і східний фланг НАТО, відзначив Чаленко.
"Їхня лякалка з точки зору можливого нападу на Польщу чи Литву збільшуватиметься. Саме Білорусь може взяти дуже активно участь. Звичайно це й тема мігрантів на східному кордоні ЄС, яка нікуди не дівається, просто трошки зменшують її активність, потім знову збільшують. Я думаю, що так само Росія з Білоруссю будуть пропрацьовати цей варіант", – припустив аналітик.
З іншого боку Путіну треба показати посилення економічної співпраці з Білоруссю. Оскільки Лукашенка наразі переорієнтовує до себе Китай і диктатор може втратити найбільшого свого союзника саме через певні двосторонні відносини Мінська та Пекіна.
"В даному випадку – це торговельні відносини, але плюс Білорусь бере зараз участь у БРІКС щодо інтеграційних утворень. Вона ж там не захищає насправді інтереси Росії. Всі ці моменти зараз координуються і ініціюються безпосередньо Пекіном. Тому Росії варто подумати чи є у неї дійсно сьогодні настільки потужний соратник у вигляді Білорусі, чи просто в певний момент вона змінить собі васала", – додав Чаленко.
Як Росія використовує Білорусь: останні новини
- Відносини між Лукашенком та Путіним можуть "перебувати у найбільш холодній фазі взаємодії". Самопроголошений білоруський президент може шукати нову точку опори замість Росії. І це не лише Китай.
- Лукашенко заявив, що Білорусь отримала від Росії "за їхні гроші" ракети для комплексу "Іскандер". Він додав, що платить країні-окупантці"за іншими рахунками".
- Путін може використовувати Лукашенка, як "дезорганізований фактор" у питаннях, зокрема, Сувальського коридору. Росія передала Білорусі ядерну зброю і це теж частина політичної гри.