Про це повідомляє Vatican News, передає Укрінформ.
«Мир – це шлях, і я запрошую всі залучені сторони зробити кроки діалогу та... розуміння, щоб земля М'янми досягла мети братерського примирення. Нехай буде дозволено проходження гуманітарної допомоги для забезпечення необхідного для кожної людини», – закликав Папа Франциск.
Він зауважив, що завжди думає про всіх жертв, особливо серед цивільних, через війну в Україні.
«І нехай те ж саме станеться на Близькому Сході, в Палестині та Ізраїлі, і скрізь, де ведуться бойові дії: нехай же виявиться пошана до населення! Я завжди з глибокою скорботою думаю про всі жертви, особливо про цивільні, спричинені війною в Україні. Будь ласка, нехай буде вислухане їхнє волання про мир: крик людей, які втомилися від насильства і прагнуть, щоб зупинилася війна, яка є катастрофою для народів і поразкою для всього людства!» - наголосив понтифік.
Він також скерував думку до Туреччини, де під час Євхаристійного богослужіння була атакована громада храму Пресвятої Марії в Стамбулі, через що загинула одна людина, кілька інших зазнали поранень.
Святійший Отець зазначив, що з великим полегшенням довідався про звільнення черниць та інших людей, які були викрадені разом з ними на Гаїті минулого тижня. «Я закликаю звільнити всіх викрадених і покласти край усім формам насильства; нехай усі роблять свій внесок у мирний розвиток країни, для чого необхідна нова підтримка з боку міжнародної спільноти», – сказав він.
Папа Франциск також не оминув увагою того, що останньої неділі січня відзначається Всесвітній день солідарності з хворими на проказу. «Підтримую всіх, хто бере участь у порятунку та соціальній реінтеграції людей, уражених цією хворобою, яка, хоч і йде на спад, досі залишається однією з тих, що викликає найбільший страх і вражає найбідніших та наймаргіналізованіших людей», – сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, Папа Римський Франциск у серпні цього року здійснить візит до Папуа-Нової Гвінеї, яка розташована у південно-західній частині Тихого океану.
Фото: vaticannews.va