Саме від працюючих підприємств залежить ефективність української економіки, а відповідно – наповнення державного бюджету. Тому мобілізація має бути проведена так, щоб максимально захистити бізнес, який забезпечує нашу обороноздатність.
Про це заявив співзасновник та директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.
"У нас сьогодні дуже чіткий розподіл між платниками податків і тими, хто їх розподіляє. Для мене і для бізнесу дуже важливо розуміти, що не тільки бізнес страждає. Чому не мобілізують на військову службу людей, які займаються "бєзпределом" по відношенню до бізнесу, не залучають людей, які в державних установах працюють? В воєнний час економіка працює інакше. То чому люди, які вже є частиною державної системи, не йдуть захищати країну? Економіка є базою для обороноздатності країни. Але економіку створює бізнес, не держава. Тому, якщо не будуть залучені держслужбовці до мобілізації, то всі інші формати не будуть прийнятні для українського суспільства", – наголосив Амелін.
За його словами, саме працююча економіка дає нам можливість виробляти оборонну продукцію, закупляти технології, боєприпаси та інше. І ця економіка має бути захищена першочергово.
"Захищені мають бути не державні службовці, які папірці перекладають зі стола на стіл, а ті, хто створює економіку. Тому я вважаю, що починати мобілізацію треба саме з державних службовців", – наголосив Амелін.
Раніше Європейська бізнес-асоціація також закликала владу розробити нові, прозорі механізми бронювання працівників. Зараз під мобілізацію найчастіше потрапляють люди, офіційно працевлаштовані на підприємствах, оскільки їх найпростіше знайти. Тому, якщо не вдосконалити механізм мобілізації, та не зробити його прозорим і справедливим, у нас зросте кількість "зарплат у конвертах", а люди працюватимуть неофіційно. І зрештою бюджет все одно не отримає податки, необхідні на фінансування ЗСУ.