У проктологічному відділенні Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру провели надскладну операцію, до якої ретельно готувалися.
У ній взяв участь і заступник директора з наукової роботи Національного інституту раку доктор медичних наук Андрій Лукашенко.
Менше доби після подвійної операції – а пацієнт уже почувається добре
Під час цієї симультанної, тобто, одночасної, операції, яка проводилася малоінвазивним методом, 61-річному пацієнту видалили ракову пухлину сигмовидної кишки і провели резекцію метастатично ураженої частини печінки.
Онкологічне захворювання сигмовидної кишки з метастатичним ураженням печінки пацієнту діагностували в серпні минулого року. Це IV стадія раку. У цьому випадку лікування займає щонайменше пів року.
Проте, мультидисциплінарна команда онкоцентру розробила для чоловіка індивідуальний план лікування.
Він включав курс неоад’ювантної хіміотерапії, завдяки чому і пухлина, і метастази зменшилися в об’ємі, і, власне, хірургічне втручання.
Щоб зменшити навантаження на організм пацієнта та дозволити йому уникнути ще однієї передопераційної підготовки, два хірургічні втручання провели одночасно.
Оперували пацієнта лапароскопічним методом. Переваги такої операції в тому, що хірурги не розрізають черевну порожнину, лише роблять у ній кілька невеличких проколів. Тож і післяопераційний період пройде значно легше.
– Через 12-18 годин після операції пацієнт уже почувався добре, – розповідає Андрій Лукашенко.
За словами доктора наук, це тому, що ні печінка, ні кишківник не мають такої кількості больових і тактильних рецепторів, як, приміром, черевна стінка чи шкіра.
– За швидкістю відновлення таке оперативне втручання набагато краще за операцію з розкриттям черевної порожнини, – пояснив Лукашенко.
Симультанна операція тривала чотири години і завершилась успішно.
Зараз пацієнт почувається добре і вже чекає на виписку.
Джерело і фото: