Колекціонери "побилися" за українські 2 копійки: за монету заплатили понад 20 тисяч
Колекціонери "побилися" за українські 2 копійки: за монету заплатили понад 20 тисяч

Колекціонери "побилися" за українські 2 копійки: за монету заплатили понад 20 тисяч

Українські 2 копійки 2010 року продали на аукціоні за 21 101 грн. При цьому в процесі торгів було зроблено 98 ставок. Таке бажання здобути монету обумовлено її колекційною особливістю – вона викарбувана на заготівці під 10 копійок і замість звичайного сріблястого має колір "під золото".

Пройшли торги на спеціалізованому ресурсі Violity. Як повідомив автор оголошення, перебуває монета у колекційному стані. Реставрації не зазнавала.

Українські 2 копійки 2010 року продали на аукціоні за 21 101 грн

Тим не менш, вона має дефект: зверху обідок занадто масивний і випирає. Тоді як до низу він витоншується, через що монета виглядає як стесана.

Монета викарбувана на заготівлі під 10 копійок і замість звичайного сріблястого має колір "під золото"

Виготовлено ж монету з алюмінієвої бронзи. А важить вона 1,7 грами.

Знаходиться монета в колекційному стані

Загалом монети на "чужих" заготовках високо цінуються серед нумізматів. Річ у тім, що такі копійки ніколи не випускалися у промисловому масштабі, а тому є дуже рідкісними. Наприклад, 10 копійок на заготівці під 1 копійку оцінили за 29 000 грн.

Монети на "чужих" заготовках високо цінуються серед нумізматів

Водночас, розповів редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач, самостійно визначити, чи коштує монета якихось грошей, навряд чи можливо. Річ у тім, що часто колекційною її робить малопомітна дрібна деталь, яку можуть помітити лише фахівці. Тому краще показати копійку фахівцям.

Знайти ж їх можна у тематичних групах та пабліках у соцмережах. За сам огляд, за його словами грошей ніхто не візьме. Адже "на 99% монета нічого не вартує".

Як повідомляв OBOZ.UA, розбагатіти ж на монетах часів СРСР навряд чи вдасться. Причина – більшість таких копійок, які українці досі можуть знайти, приміром, у старих гаманцях, ніщо інше, як просто шматки металу.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader